Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: Uroczystości w Auschwitz ku czci św. Maksymiliana

Zapowiedź: Uroczystości w Auschwitz ku czci św. Maksymiliana

Redakcja

W czwartek 14 sierpnia czciciele św. Maksymiliana Marii Kolbego z kraju i z zagranicy przybędą do byłego obozu Auschwitz w Oświęcimiu, aby na miejscu kaźni oddać hołd franciszkańskiemu męczennikowi. Wezmą udział we mszy św. o godz. 10.30 na Placu Apelowym przy Bloku 11. Eucharystii przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

Wielu z nich wcześniej – o godz. 8.00 – będzie uczestniczyć w nabożeństwie „Transitus” w Centrum św. Maksymiliana Marii Kolbego na terenie byłego podobozu w Harmężach. Jest to opis męczeńskiej śmierci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego według dokumentów, zeznań i świadectw. Modlitwę poprowadzi prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz z Krakowa.

Bezpośrednio po niej wierni udadzą się w pieszej pielgrzymce do KL Auschwitz (5 km). W tym samym czasie do byłego obozu koncentracyjnego zmierzać będą pątnicy z kościoła pw. św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

O. Kolbe jest głównym patronem diecezji bielsko-żywieckiej, dlatego jej pasterz wezwał wiernych, by prosili swojego patrona „o moc do dawania mężnego świadectwa wiary w swoich środowiskach”.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda