Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: Wspólne modlitewne czuwanie osób konsekrowanych w Krakowie

Zapowiedź: Wspólne modlitewne czuwanie osób konsekrowanych w Krakowie

Redakcja

15 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach spotkają się zakonnice i zakonnicy na modlitewnym czuwaniu.

„Będziemy modlić się o moc Ducha Świętego oraz zapał do podjęcia dzieła nowej ewangelizacji przez wspólnoty życia konsekrowanego oraz powierzać Bogu sprawy Kościoła w Roku Wiary” – zapowiadają organizatorzy (Konferencje wyższych przełożonych życia konsekrowanego w Polsce).

Czuwanie rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i mszą św. pod przewodnictwem bpa Kazimierza Gurdy, przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Po mszy św. rzeczniczka Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia s. Elżbieta Siepak wygłosi konferencję zatytułowaną: „Mistrzem moim jest Pan – świadectwo życia konsekrowanego św. Siostry Faustyny”.

O godz. 19.00 jezuita o. Remigiusz Recław i zespół „Mocni w Duchu” poprowadzą wspólną adorację. Czuwanie zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda