Home WiadomościZ kraju Zapowiedzi – UKSW: Sympozjum poświęcone konferencji w CELAM w 1979 roku

Zapowiedzi – UKSW: Sympozjum poświęcone konferencji w CELAM w 1979 roku

Redakcja

8 listopada na Uniwersytecie Kardynala Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się sympozjum misjologiczne poświęcone wizycie Jana Pawla II w Puebla w 1979 roku i dokumentowi końcowemu konferencji CELAM.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się również werbiści z Michałowic koło Warszawy i Pieniężna.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 15 referatem prof. dr. hab. Magdaleny Śniadeckiej-Kotarskiej zatytułowanym“Ameryka Łacińska w dobie przemian w latach 70. i 80. XX wieku.”

Prelegenci podejmą również tematy związane z kontrowersjami wokół teologii wyzwolenia, po czym zajmą się bliższą konferencji CELAM w Puebla i analizą jej dokumentu końcowego zatytułowanego “Ewangelizacja w teraźniejszości i przyszłości Ameryki Łacińskiej”.

W tej części o. dr Tomasz Szyszka SVD przedstawi genezę i przebieg konferencji CELAM w Puebla, o. dr Piotr Artur Sokołowski SVD scharakteryzuje główne myśli teologiczne dokumentu, zaś o. mgr. lic. Jan Jacek Stefanów SVD nakreśli proponowany model Kościoła – tzw. Eklezjalne Wspólnoty Podstawowe.

Sympozjum zorganizowane zostało przez Sekcję Misjologii Wydziału Teologicznego UKSW.

Papież Jan Paweł II odwiedzil Puebla w styczniu 1979 roku w ramach swej pierwszej wizyty apostolskiej do Meksyku, gdzie wziął udział w zebraniu plenarnym III Konferencji Ogólnej Biskupów Ameryki Łacińskiej (CELAM).

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda