Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: 45 lat polskiego ośrodka dla trędowatych w Indiach

ZAPROSZENIE: 45 lat polskiego ośrodka dla trędowatych w Indiach

Redakcja

Choć od pół wieku są na chorobę Hansena skuteczne leki, co roku zapada na nią 250 tysięcy osób. Ponad połowa w Indiach. Ludzie wciąż tracą władzę w rękach i nogach, inni wzrok, a wszyscy poczucie własnej wartości i przydatności społecznej. Dzień Chorych na Trąd (obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia) jest okazją, żeby przypomnieć światu, że niewiele potrzeba, by ich wyleczyć i zatrzymać dalszy rozwój tej choroby zakaźnej. Od pokoleń chorym pomagają chrześcijanie naśladujący swojego Nauczyciela, który nie bał się dotknąć człowieka trędowatego. 45 lat temu ośrodek dla ludzi trędowatych w najbiedniejszej części Indii zainicjował pallotyn i lekarz ks. Adam Wiśniewski. Ośrodek istnieje do dziś i otacza opieką kilkadziesiąt tysięcy ludzi dotkniętych trądem oraz ich dzieci. Pracuje w nim lekarka dr Helena Pyz, a pomoc umożliwiającą jej pracę otrzymuje od polskich ofiarodawców za pośrednictwem Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya. Więcej można przeczytać na www.jeevodaya.org.

W najbliższy Światowy Dzień Chorych na Trąd, 25 stycznia 2015, Sekretariat Misyjny Jeevodaya zaprasza do katedry warszawsko-praskiej (ul. Floriańska 3) na modlitwę w intencji chorych, ich opiekunów i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób niosą im pomoc. Mszę świętą o godzinie 12.30 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Feliks Folejewski, pallotyn. Po Eucharystii ok. 13.30 w podziemiach katedralnych prezentacja na temat początków i idei Jeevodaya oraz  spotkanie przy indyjskiej herbacie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda