ZAPROSZENIE: Bardzo saletyńska droga krzyżowa

saletyni.plDuszpasterze sanktuarium w Dębowcu 21 marca br. zapraszają mężczyzn do wspólnego przejścia drogi krzyżowej z Dębowca do Kobylanki.

Trasa drogi krzyżowej liczy 25 kilometrów i przebiega przez m.in. przez Osobnicę, Harklową i Lipinki. Połączy ona dwa sanktuaria, w których posługują saletyni: Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu i Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance.

Chociaż w La Salette dwojgu dzieciom objawiła się Maryja, to w centrum tego objawienia znajduje się krzyż Chrystusa. Maksymin Giraud i Melania Calvat podczas rozmowy z Matką Bożą widziały jasność, która wydobywała się z krzyża, zawieszonego na piersi Maryi. Widziały także, że Chrystus na krzyżu był ciągle żywy.

Do uczestnictwa w tej drodze krzyżowej zaproszeni są mężczyźni. – To także ma związek z La Salette. Podczas jednej z pielgrzymek mężczyźni z Corps wnieśli na górę Planeau duży krzyż, który dzisiaj stoi w prezbiterium bazyliki w La Salette – wyjaśnia jeden z organizatorów ks. Andrzej Wierzba MS.

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres [email protected] lub deklarować bezpośrednio na furcie klasztoru w Dębowcu, albo w zakrystii bazyliki dębowieckiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.droga.saletyni.pl.

(gz / ks. Andrzej Wierzba MS) 

Za: www.saletyni.pl