Zaproszenie do poznańskiej katedry na otwarcie Roku Życia Konsekrowanego

W nawiązaniu do wcześniejszych informacji dotyczących ważnych dla nas wydarzeń związanych z inauguracją Roku Życia Konsekrowanego i rozpoczęciem peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Męskich Instytutach Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Poznańskiej, serdecznie ponawiam zaproszenie do licznego udziału w powyższych uroczystościach. 

W sobotę, 29 listopada 2014r. godz. 16:00 – Pierwszymi Nieszporami  z I Niedzieli Adwentu w katedrze w Poznaniu odbędzie otwarcie Roku Życia Konsekrowanego.  Po czym, przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych, odbędzie się procesja z relikwiami i portretami Założycieli. Procesja będzie z kościoła Najśw. Maryi Panny na Ostrowiu Tumskim do bazyliki katedralnej. Uroczystościom tym będzie przewodniczył Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański i Przewodniczący KEP.

Drugim ważnym wydarzeniem w naszej Archidiecezji będzie Peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Męskich Wspólnotach Życia Konsekrowanego i Życia Apostolskiego w Archidiecezji Poznańskiej. Inauguracja tego wydarzenia będzie w Gostyniu na Świętej Górze, w środę, 10 grudnia 2014 r.  według następującego programu:

Godz. 15.00  przyjęcie obrazu przywiezionego z Archidiecezji Gnieźnieńskiej –  Bazylika – modlitwa różańcowa

15.30 MSZA ŚW. koncelebrowana pod przewodnictwem JE Ks. Abp Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP z przedstawicielami Męskich Instytutów Archidiecezji Poznańskiej

Po Mszy św. procesyjne przeniesienie obrazu Matki Bożej do kaplicy kongregacyjnej w klasztorze świętogórskim  (chwila modlitwy).

Po zakończeniu odbędzie się wspólne spotkanie przy stole w refektarzu kongregacyjnym księży filipinów.

Niech przeżywanie tych wydarzeń, będzie dla nas szczególną okazją do odnowienia więzi z Bogiem i wzajemnie ze sobą oraz niech rozbudzą w nas jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za Kościół  czasów obecnych.

Również rozpoczęty Rzymski Synod Biskupów i zbliżająca się 1050. Rocznica Chrztu Polski niech będzie przedmiotem naszej duchowej troski, wyrażonej w modlitwie,
o którą tak bardzo prosi nasz Arcypasterz, uczestnik Synodu.

Kierując powyższe zaproszenie ufam, że zostanie ono przyjęte przez wszystkich Współbraci realizujących swoje zakonne powołanie w Kościele Poznańskim.

Z braterskimi pozdrowieniami  i modlitewną pamięcią przed Świętogórską Różą Duchowną
Ks. Zbigniew Starczewski COr

Prokurator Federacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Polsce
Referent ds. zakonnych Arch. Poznańskiej

Gostyń, Święta Góra, 21 XI 2014 r. w Święto Ofiarowania Najśw. Maryi Panny