Zaproszenie Metropolity Krakowskiego na na uroczyste rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach

Drodzy Bracia i Siostry!

W pierwszą niedzielę Adwentu 2014 rozpoczyna się w całym Kościele ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Pragniemy w tym czasie jeszcze bardziej uświadomić sobie, jak ważne miejsce w życiu Kościoła zajmują osoby konsekrowane, kobiety i mężczyźni. Pragniemy dziękować Bogu za ich charyzmat, świadectwo i służbę.

Archidiecezja Krakowska cieszy się znaczącą obecnością męskich i żeńskich zakonów, zgromadzeń zakonnych oraz instytutów świeckich. Trudno sobie wyobrazić nasze życie bez ich modlitwy i ofiarnej pracy.

Zapraszam serdecznie wszystkie osoby konsekrowane, ale także wszystkich wiernych, na uroczyste rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Rozpoczniemy ten Rok Eucharystią w niedzielę, 30 listopada, o godz. 12.30. Kapłanów zapraszam do koncelebrowania Mszy świętej, a wszystkich pozostałych do uczestnictwa.

Niech Rok Życia Konsekrowanego, który będzie trwał do 2 lutego 2016 r., będzie czasem lepszego poznawania misji osób konsekrowanych w Kościele i w świecie, a także modlitwy o nowe i dobre powołania do tej ewangelicznej formy życia i służby.

Wszystkim z serca błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski