Home WiadomościZ kraju Zaproszenie: III Paulińskie Dni Młodych we Włodawie 9-15 lipca 2012 r.

Zaproszenie: III Paulińskie Dni Młodych we Włodawie 9-15 lipca 2012 r.

Redakcja

Kolejne, już trzecie, spotkanie młodych odbędzie się we Włodawie w dniach 9-15 lipca 2012 pod hasłem Słucha Izraelu.

W Ewangelii Marka, w 12 rozdziale Jezus został zapytany przez uczonego w Piśmie o najważniejsze przykazanie. Ten uczony przychodzi do Jezusa nie po to, aby wystawić Go na próbę, wyszydzić, czy wyśmiać, lecz dlatego, że dostrzega w Jezusie Kogoś, kto jest w stanie udzielić odpowiedzi na ważne, wręcz najważniejsze pytanie: Które przykazanie jest najważniejsze, czyli pyta o to, co jest najważniejsze w życiu.

Każdy z nas prędzej czy później też zadaje sobie to pytanie i zastanawia się co jest w życiu najważniejsze. Kariera? bogactwa? powadzenie? zdrowie?… Żyjąc, rozwijając się, borykając się z codziennością, bardziej lub miej świadomie szukamy własnej definicji tego co jest najważniejsze, aby na tym, niczym na fundamencie oprzeć swoje życie i aby być dzięki temu, po prostu… szczęśliwym.

Prędzej czy później dochodzimy do przekonania, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie udzielić właściwej odpowiedzi, dlatego szukamy kogoś kto w tym nam pomorze. Niektórzy z nas szukają odpowiedzi wśród przyjaciół, inni w mediach, książkach, jeszcze inni w ideologiach. Ci „fałszywi mistrzowie” często sprowadzają nas na manowce ludzkiej beznadziei i bezradności, przez co czujemy się jeszcze bardziej bezradni, beznadziejni…

Podczas Paulińskich Dni Młodych chcemy przychodzić do Jezusa i jak ten uczony z mateuszowej Ewangelii pytać właśnie Jego o to co najważniejsze, bo nasze serce, gdzieś tam w głębi doskonale wie, że tylko Jezus jest w stanie udzielić nam wyczerpującej i nas satysfakcjonującej odpowiedzi. Może będziemy stawać przed naszym Mistrzem z zawstydzeniem jak Filip, może nieśmiało jak Nikodem, może ze świadomością własnej małości jak Piotr, może pokornie jak Maryja, może z wdzięcznością jak Mara Magdalena, lub z wiarą jak Maria lub gorliwością jak Marta… Nie ważne. Ważne że we Włodawie na Paulińskich Dniach Młodych chcemy stanąć Przed Nim – naszym Zbawicielem – i chcemy Go Słuchać.

A Jezus, tak jak ewangelicznemu uczonemu, chce nam przypominać o tym co najważniejsze: Słuchaj Izraelu! Jest to jedno z pierwszych przykazań w Biblii! SŁUCHAJ! Podstawą naszego życia, naszego szczęścia jest słuchanie Boga. Bóg mówi, człowiek słucha. Rzecz tak prosta, tak oczywista, ale także zaniedbana…

Nam ludziom XXI wieku trudno jest słuchać. Żyjemy otoczeni dźwiękami, w potoku informacji, lecz z niechęcią słuchamy innych, szczególnie tych którzy mają nam do powiedzenia coś ważnego o naszym życiu, postępowaniu. Zaczyna się niewinnie: niechętnie słuchamy rodziców, starszych, nauczycieli; niechętnie przyjmujemy rady i upomnienia. Tracimy umiejętność słuchania innych, z czasem nie potrafimy się wsłuchać w samych siebie. W konsekwencji nie słyszymy tego co Bóg do nas mówi!

Dlatego we Włodawie podczas Paulińskich Dni Młodych, pochylając się nad Pismem Świętym, wsłuchując się w głos Ojca Duchownego, spowiedników, kapłanów, a także w głos przyjaciela przez którego przecież też Bóg chce przemawiać będziemy odnawiać w sobie tę umiejętność słuchania Boga, a słuchając Go będziemy chcieli na Nim budować swoje życie!

Co jest w życiu najważniejsze? Co może dać nam prawdziwe szczęście?
Słuchaj Człowieku!!!
Przyjedź, przyjdź, bądź z nami!!!

Paulińskie Dni Młodych
9 – 15 lipca 2012 we Włodawie
Słuchaj Izraelu Pwt 6, 4

www.pdm.paulini.pl

Organizatorzy
o. Andrzej Grad – paulin
o. Marek Nowacki – paulin
wraz z młodzieżą

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda