Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Licheń – Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

ZAPROSZENIE: Licheń – Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

Redakcja
SONY DSC

SONY DSC

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej przypada w najbliższą sobotę, 2 lipca. W tym dniu w licheńskiej bazylice będzie obowiązywał niedzielny porządek Mszy św.

Pierwsze nieszpory odpustowe rozpoczną się w piątek, 1 lipca, o godz. 18:00 w bazylice pod przewodnictwem ks. Wiktora Gumiennego MIC, kustosza Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w sobotę, 2 lipca, o godz. 12:00. Głównym celebransem podczas Eucharystii będzie bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski. Drugie nieszpory odpustowe o godz. 17.00 poprowadzi ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów.

W kościele parafialnym pw. św. Doroty Msze św. w dniu odpustu zostaną odprawiane o 7.00 i 17. 00.

Od 2005 roku, dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, 2 lipca obchodzony jest jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczystość w licheńskim Sanktuarium. Wiąże się z tym możliwość otrzymania przez wiernych odpustu zupełnego.

Do udziału w uroczystościach odpustowych zapraszają księża marianie, opiekunowie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda