Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Licheń – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

ZAPROSZENIE: Licheń – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Redakcja

Zbliża się uroczystość Wniebowzięcia NMP, a co za tym idzie – odpust w licheńskiej bazylice. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Miłosierdzie Boże w życiu Maryi”. Poprzedzi ją dwudniowe przygotowanie.

W dniu 13 sierpnia Mszy św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej będzie przewodniczył bp Antoni Dydycz z Drohiczyna, a homilie na pozostałych Mszach św. wygłosi ks. Dariusz Bartocha – Inspektor Salezjanów z Krakowa.

Z kolei 14 sierpnia Mszy św. o godz. 12.00, sprawowanej także w licheńskiej bazylice, będzie przewodniczył bp Wiesław Mering – ordynariusz włocławski. Tego dnia homilie na pozostałych Mszach wygłosi ks. Janusz Sok – Prowincjał Redemptorystów.

Pierwszym nieszporom sprawowanym w dniu 14 sierpnia na ołtarzu koronacyjnym o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Prałat Józef Wysocki z Konina. Uroczystej sumie odpustowej, 15 sierpnia o godz. 12.00, będzie przewodniczył bp Zbigniew Zieliński z Gdańska, a homilie na pozostałych Mszach św. wygłosi ks. Paweł Naumowicz – Prowincjał Marianów.

Na powyższe uroczystości już dziś wszystkich parafian i pielgrzymów serdecznie zapraszają księża marianie.

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda