Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Modlitewna Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy na Jasnej Górze

ZAPROSZENIE: Modlitewna Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy na Jasnej Górze

Redakcja

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej organizuje po raz  29 na Jasnej Górze, u stóp Matki i Królowej, Modlitewną Noc Czuwania  w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy. W tym roku polonijne pielgrzymowanie odbędzie się w dniach 17/18 października (piątek-sobota) pod hasłem: “Serce Matki ogarnia każdego i wszystkich, wszędzie i zawsze” (św. Jan Paweł II, 4 czerwca 1979 r. Jasna Góra).

Będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II –  “ojca polskiej emigracji”.

Ten nasz trud pielgrzymowania do Jasnogórskiego Domu chcemy również ofiarować za współczesną falę Rodaków, którzy opuszczając ojczyznę, tracą często kontakt z Bogiem i Kościołem.

Apel Jasnogórski 17 października o godz. 21.00 i Msza Święta koncelebrowana o północy (z piątku na sobotę) pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Lechowicza – niech połączy wszystkich Rodaków na świecie.

Czuwanie nasze zakończymy modlitwą o pokój, którą poprowadzą pielgrzymi z Ukrainy.

Tym wszystkim, którzy nie mogą przybyć do Częstochowy, proponujemy duchowo włączyć się w tę Pielgrzymkę poprzez transmisję Radia Jasna Góra, Radia Maryja i TV Trwam.

Intencje i modlitwy można przesyłać na adres: [email protected] lub poprzez stronę www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Ks. Wiesław Wójcik TChr
dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

 


“…za kochane, matczyne serce Maryi, które pamięta o każdym z nas, gdziekolwiek byśmy przebywali. Wszyscy odczuwamy, że Maryja Matka i Królowa pomaga wzrastać w człowieczeństwie i w wierze, pomaga stawać się silnymi i nie ulegać pokusie bycia chrześcijanami w sposób powierzchowny, niekiedy eliminując Boga ze swojego życia…”

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda