Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

ZAPROSZENIE: Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

Redakcja

Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej będzie obchodzony w najbliższą środę, 2 lipca. W tym dniu Msze św. w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

Od 2005 roku, dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dzień ten obchodzony jest jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczystość w licheńskim Sanktuarium.

„Bardzo serdecznie zapaszmy wszystkich parafian, gości i pielgrzymów do świętowania najnowszego z licheńskich odpustów. Ucieszmy się, że nasza Matka ma swój tytuł nadany przez Stolicę Apostolską i w tym dniu szczególnie za nami oręduje. A my możemy skorzystać z wielkiej łaski – skarbca Kościoła – uzyskując odpust zupełny. Tak więc skorzystajmy z sakramentu spowiedzi by być w stanie łaski uświecającej i móc w pełni przeżyć tę uroczystość” – tymi sławami ks. Stanisław Kosiorowski MIC, zapraszał wiernych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Pierwsze nieszpory odpustowe rozpoczną się we wtorek, 1 lipca, o godz. 18:00 w licheńskiej bazylice. Uroczysta suma odpustowa rozpocznie się we wtorek, 2 lipca, o godz. 12:00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Drugie nieszpory odpustowe zaplanowano na godz. 17:00.

W kościele parafialnym z kolei Msze św. w dniu odpustu będą odprawiane o 8. 30 i 17. 00.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda