Home WiadomościZ kraju ZAPOWIEDŹ: Wolność na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

ZAPOWIEDŹ: Wolność na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

Redakcja

Aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni to specjalni goście Franciszkańskiego Spotkania Młodych. Między 20 a 26 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla pojawią się m.in.: Maciej Musiał, Tomasz Ziętek, Jerzy Zelnik, Joanna Kryńska, Bogdan Zalewski, Marek Nowicki, Marcin Żebrowski, Tomasz Terlikowski, czy Jadwiga i Dariusz Basińscy.

Jak co roku organizatorzy zaplanowali też dla młodzieży koncerty muzyczne. Na scenie pojawią się m.in. Full Power Spirit, RYMcerze (Bęsiu & DJ Yonas), A&D, PANdamusic, 40 i 30 na 70, Fioretti czy Wodzirej Wojciech – Grupa Twój Wodzirej. Będą również seanse filmowe w „Kinie pod chmurką”.

Jednak z sondy przeprowadzonej na stronie Spotkania (projektmesjasz.pl) jasno wynika, że młodzi, którzy co roku przyjeżdżają do Kalwarii na FSM, jako główny powód podają pragnienie pogłębienia swojej wiary.

Dlatego „jest codzienna Eucharystia ze starannie przygotowaną oprawą liturgiczną. Każdego dnia przewidziane są tematyczne nabożeństwa i czas na wspólną modlitwę” – mówi nam dyrektor FSM-u o. Piotr Reizner.

W tym roku młodzież z franciszkanami odkrywać będzie wolność.

FSM ma charakter biwakowy w tym sensie, że mieszkaniem większości uczestników jest pole namiotowe. Każdy może skorzystać z ognia, a także zawsze dostępnego wrzątku. W Kalwarii znajduję się także Dom Pielgrzyma, gdzie znajduje się stołówka, w której można zawsze zjeść ciepły posiłek.

Więcej na temat Franciszkańskiego Spotkania Młodych można przeczytać na stronie projektmesjasz.pl. Tam też zdjęcia i relacje z wcześniejszych spotkań, organizowanych od 1988 r.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda