Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Pallotyni – Uroczystości odpustowe w Sanktuarium sierpeckim

ZAPROSZENIE: Pallotyni – Uroczystości odpustowe w Sanktuarium sierpeckim

Redakcja

radiomaryja.plW poniedziałek 15. sierpnia w Sanktuarium w Sierpcu odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei. Do wspólnego przeżywania uroczystości zapraszają opiekunowie Sanktuarium, księża pallotyni.

Kiedy w 1483 r. w Sierpcu i okolicach panowało morowe powietrze, objawiła się, jak podają kroniki, „zdumiały piękności niezwyczajna Panna”, która zażądała „aby ku czci mojej tu niezwłocznie Kościół był zbudowany, jeśli (ludzie) chcą, aby to powietrze ustało”. W następnym roku powstała kaplica, a miasto i mieszkańcy zostali ocaleni.

W XVI-XVII w. sława sierpeckiego Sanktuarium rozprzestrzenia się na cały kraj i słynie cudami. Od wieków czcią otaczana jest tu figura Madonny z Dzieciątkiem Jezus na ręku i jabłkiem w lewej dłoni symbolizującym władzę. Z czasem, niestety, Sanktuarium w Sierpcu znaczenie podupadło.

Od 1981 r., kiedy przy Sanktuarium powstała parafia, najpierw księża diecezjalni, a obecnie pallotyni próbują wespół z siostrami benedyktynkami przywrócić dawną sławę tego świętego miejsca.

“Głównym wydarzeniem jest odpust z okazji Wniebowzięcia NMP. W tym dniu modlimy się we wszystkich intencjach pielgrzymów przybyłych na uroczystości. Zapraszamy rodziny z dziećmi, którym udzielane jest specjalne błogosławieństwo. Modlimy się za rodziny, ale również za osoby starsze, chore samotne. Szczegółowy plan znajduje się na plakacie” – czytamy na stronie internetowej diecezji płockiej.

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda