Home WiadomościZe Świata Angola: wspieramy budowę klasztoru Redemptorystek

Angola: wspieramy budowę klasztoru Redemptorystek

Redakcja

redemptor.plProwincja Warszawska Redemptorystów wśród wielu dzieł misyjnych wspomaga także Siostry Redemptorystki w budowie nowego klasztoru w Angoli. Wsparcie zostało przekazane poprzez Sekretariat Misji Zagranicznych, który dysponuje funduszami zbieranami w naszych klasztorach i kościołach na cele misyjne.

4 czerwca 2016 r. w pobliżu Huambo w Angoli został pobłogosławiony i wmurowany kamień  węgielny pod nowy klasztor Redemptorystek. Grupa sześciu sióstr przybyła z Burkina Faso (pięć Burkinijek i jedna Francuzka) już rok wcześniej i mieszka czasowo w domu Redemptorystów w Huambo w środkowej części tego kraju.

W tym roku wspomogliśmy już dzieła misyjne m.in. w Rosji (Togialtti), Brazylii, Patagonii w Argentynie, Afryce i Boliwii, a także wsparliśmy budowę klasztoru Redemptorystek we Lwowie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele misyjne Redemptorystów i prosimy o dalszą pomoc i współpracę w misyjnym dziele Kościoła.

o. Piotr Podraza CSsR, Sekretariat Misji Zagranicznych Redemptorystów

Nr konta bankowego:

Misja Redemptorystów w Afryce
ul. Piesza 1, 00-230 Warszawa
nr konta: 80 1240 1037 1111 0000 0693 5034

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda