Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Premiera filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola”

ZAPROSZENIE: Premiera filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola”

Redakcja

W Auli Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 18 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się premiera filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola” w reżyserii Edyty Szostek i Agnieszki Pers z Krzysztofem Ziemcem jako narratorem.

Producentem filmu jest Wydawnictwo La Salette Księży Misjonarzy Saletynów, które do filmu dołączyło album przedstawiający miejsca kultu św. Andrzeja Boboli. Film nie jest typową hagiografią. Autorzy chcieli przede wszystkim pokazać, jak mocno postać Świętego splata się z trudną historią Polski. Choć Andrzej Bobola jest patronem naszej Ojczyzny, dla wielu jest postacią nieznaną. Jednak ci, którzy poznają jego męczeństwo oraz wydarzenia, które działy się po jego śmierci, traktują go jako niezwykle bliskiego, wręcz osobistego świętego.

Andrzej Bobola był 49 jezuitą zamordowanym w XVII w. na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej. Jego objawienie dominikaninowi o. Alojzemu Korzeniewskiemu w 1702 r. stało się początkiem wielkiego kultu, którym jest otaczany do dziś. W filmie można zobaczyć wstrząsające fabularyzowane sceny męczeństwa Andrzeja Boboli, a także współczesne świadectwa osób, które doświadczyły łask za jego wstawiennictwem.

Na premierze spodziewana jest obecność prezydenta elekta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z małżonką. Szczegółowe informacje dla przedstawicieli mediów można uzyskać pod numerem telefonu 510 346 606. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności do 17 czerwca. 

Kontakt:
Grzegorz Zembroń MS
Sucha 35 B; 30-601 Kraków
tel. +48 510 346 606
mail: [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda