Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Saletyn o Miłosierdziu w Biblii

ZAPROSZENIE: Saletyn o Miłosierdziu w Biblii

Redakcja

saletyni.pl„Objawienie Miłosierdzia w Starym i Nowym Testamencie” to temat najbliższego spotkania z cyklu „Katecheza o miłosierdziu”. Tym razem prelegentem będzie biblista ks. Stanisław Witkowski MS.

Katecheza rozpocznie się w środę 20 kwietnia o godz. 19.00 w siedzibie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” przy ul. Prądnickiej 10-12 w Krakowie.

„Katecheza o miłosierdziu” to cykl spotkań zapoczątkowanych przez bp. Grzegorza Rysia i wpisujących się w krakowskie obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Podczas prelekcji zaproszeni goście ukazują znaczenie i rolę miłosierdzia. Cykl wzorowany jest na podobnej inicjatywie odbywającej się w Rzymie.

Miejsce spotkań nie jest przypadkowe. – Zależy mi na tym, abyśmy w tym miejscu, gdzie na co dzień w bardzo praktyczny sposób dzieje się miłosierdzie, spotkali się na otwartej refleksji na ten temat – przekonuje bp. Grzegorz Ryś. Po katechezie odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Stowarzyszenia.

Autor kwietniowej katechezy – ks. dr hab. Stanisław Witkowski należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Jest absolwentem Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie, wykładowcą egzegezy Nowego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Autorzy pozostałych katechez będą mówić o miłosierdziu jako „modelu” spotkania Kościoła i świata (23 maja – ks. Łukasz Kamykowski), miłosierdziu w kontekście sakramentu pokuty i pojednania (15 czerwca – o. Piotr Jordan Śliwiński), miłosierdzie u Ojców Kościoła (wrzesień – ks. Marek Gilski), o kontemplacji miłosierdzia (październik – siostry albertynki i bracia albertyni), miłosierdziu jako misji Kościoła w Krakowie (listopad – bp Grzegorz Ryś) oraz miłosierdziu w Misterium Paschalnym (grudzień – ks. Janusz Mieczkowski).

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o rezerwację na stronie internetowego radia nowohuckie.pl, będzie również transmitowało na żywo całe wydarzenie.

Organizatorem spotkań są archidiecezja krakowska, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”, radio nowohuckie.pl oraz Fundacja Misericors.

(gz/nowohuckie.pl)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda