Home WiadomościZ kraju Zaproszenie: Sympozjum misyjne w seminarium salwatorianów

Zaproszenie: Sympozjum misyjne w seminarium salwatorianów

Redakcja

W najbliższy weekend, 10-11 maja, w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbędzie się XI Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne, którego myśl przewodnią organizatorzy zaczerpnęli z Dziejów Apostolskich (Dz 20, 35): Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Tym razem będzie ono poświęcone idei i realizacji dzieła misyjnego Kościoła przez osoby świeckie. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w sobotę o godzinie 9.00, pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego. W całodniowym programie przewidziane zostały m.in. wykłady, spotkania rekreacyjne, nabożeństwo misyjne, a także możliwość zwiedzenia bagieńskiego zamku.

Przez całą noc z soboty na niedzielę będzie trwała adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji misji. W niedzielę o godzinie 8.30 zaplanowano Mszę Świętą, a po niej spotkanie przy kawie na zakońćzenie sympozjum. Szczegółowy plan spotkania znajduje się na plakacie obok.

Więcej na: www.seminarium.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda