Home WiadomościZ kraju Zbliża się 70. rocznica objawień Pana Jezusa i Maryi na warszawskich Siekierkach

Zbliża się 70. rocznica objawień Pana Jezusa i Maryi na warszawskich Siekierkach

Redakcja

W pierwszych dniach maja w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach odbędą się uroczystości odpustowe połączone z uroczystościami jubileuszowymi.

Tego roku Sanktuarium siekierkowskie obchodzi 2 jubileusze : 70 lecie objawień Jezusa i Maryi oraz 25 lat parafii NMP Królowej Wyznawców.

Uroczystości rozpoczną się 2 maja o godz. 17.30 modlitwą różańcową i mszą świętą o godz. 18.00. W piątek, 3 Maja w uroczystość NMP Królowej Polski uroczystej sumie odpustowej przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej , ks. bp Marek Solarczyk. Kazanie wygłosi o. Jan Pach, paulin z Jasnej Góry.

Z okazji Jubileuszu Sanktuarium wydało okolicznościową książkę z treścią przesłań i orędzi przekazanych przez Pana Jezusa i Maryję wizjonerce – Władzi Fronczak (obecnie p. Władysława Papis). Książka zawiera bogatą galerię zdjęć, ukazującą rozwój sanktuarium.

W 2012 r. gospodarze Sanktuarium – księża Pijarzy zwrócili się do Metropolity Warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza z prośbą o zbadanie objawień i wydanie kanonicznej decyzji odnośnie ich zatwierdzenia. „Trzeba nam się teraz modlić i pościć, aby w ich sprawie wypełniła się wola Boża” informuje w książce ks. Tadeusz Śuślik SchP, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium.

Orędzia / Przesłania Jezusa Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny przekazane Władysławie Fronczak w okresie 3 maj 1943 – 15 wrzesień 1949 r. dostępne są TUTAJ

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda