Home WiadomościZe Świata Werbiści: Otwarto oddział św. Łukasza

Werbiści: Otwarto oddział św. Łukasza

Redakcja

19 marca 2013 roku w Domu świętego Józefa w Górnej Grupie został otwarty i poświęcony Oddział Świętego Łukasza, część domu przeznaczona dla chorych misjonarzy.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z liturgiczną uroczystością Świętego Józefa i 90. rocznicą istnienia Domu Misyjnego w Górnej Grupie.

Poświęcenia dokonał ks. biskup Ryszard Kasyna, Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej wraz z o. Andrzejem Danilewiczem SVD, Prowincjałem Polskiej Prowincji.

Wszyscy, jako członkowie Zgromadzenia Słowa Bożego, cieszymy się z tego wydarzenia i ogarniamy to miejsce szczególną troską. Na tym Oddziale znajdują się Współbracia, którzy całe swoje życie z wielką ofiarnością poświęcili się pracy misyjnej na rzecz Zgromadzenia.

Drodzy Współbracia i Przyjaciele Misji, jako mieszkańcy Domu Świętego Józefa oraz oddani pracownicy Oddziału Świętego Łukasza prosimy Was w intencji wszystkich misjonarzy przebywających na naszym Oddziale o siłę w pokonywaniu trudności związanych z chorobą i cierpieniem. Prosimy także o modlitwę za nas posługujących chorym, aby nigdy nie zabrakło nam siły do kochania i służenia cierpiącym.

br. Grzegorz Kendik SVD

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda