Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie Ducha Świętego: Sympozjum Misyjne

Zgromadzenie Ducha Świętego: Sympozjum Misyjne

Redakcja

W Wyższym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego 24 listopada odbyło się sympozjum misyjne pod tytułem: Inkulturacja wczoraj i dzisiaj. Referaty wygłosili wykładowcy z Sekcji Misjologii Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie: ks. prof. dr hab. Jarosław Różański OMI, ks. dr hab. Leon Nieścior OMI, ks. dr Wojciech Kluj OMI, ks. dr Tomasz Szyszka SVD oraz ks. dr Franciszek Jabłoński z Gniezna, pani mgr lic. Małgorzata Madej, biblista ks. mgr lic. Jan Jacek Stefanów SVD i o. dr Marek Walkusz CSSp.

Pan Jezus wciąż posyła, by głosić Jego Ewangelię wszystkim narodom ziemi. Lud Boży żyje w różnorodnej i zmieniającej się kulturze. Podęta tematyka sympozjum jest szczególnym zaproszeniem, by wyruszyć w drogę i wspólnie szukać doskonalszego sposobu dla nowej ewangelizacji. Ewangelia musi być głoszona tak, by uszanować wszelką kulturę i starać się – z wielką gorliwością – usunąć wszystko to i tylko to, co nie mieści się w jej ramach.

Za: www.duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda