Zgromadzenie Księży Misjonarzy: Projekt M3

misjonarze.orgProjekt M3 to inicjatywa polskiej młodzieży, która realizując charyzmat św. Wincentego a Paulo chce pomagać na Madagaskarze. 
Założeniem projektu jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi wyrażona w edukacji, ewangelizacji i wsparciu materialnym. W niedzielę 21 czerwca w Kościele Seminaryjnym na Stradomu ks. Wizytator Kryspin Banko CM po raz drugi wręczył nowym uczestnikom Projektu M3 krzyże misyjne, którzy już 2 lipca wylecą na Madagaskar. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się w listopadzie 2014 r. obejmowały formację duchową, naukę języka francuskiego, malgaskiego, zaawansowany kurs pierwszej pomocy, metodykę pracy z dziećmi. Mijające 8 miesięcy to czas, kiedy uczestnicy Projektu M3 pozyskiwali również fundusze na rzecz wolontariatu: przeprowadzali zbiórki, nawiązywali współpracę z firmami i organizacjami, które objęły patronat nad projektem. Do zadań wolontariuszy należało również przeprowadzenie w szkołach spotkań poszerzających świadomość misyjną młodzieży, zachęcając do czynnego włączenia się w życie społeczne i wolontariat.

Wolontariusze Projektu M3 będą pracować w Fort-Dauphin na południu Madagaskaru, na placówce ks. Kazimierza Bukowca CM, który będzie się nimi opiekował. Podejmą posługę w przychodni sióst Miłosierdzia, leprozorium, szkołach oraz małych kaplicach na wioskach. Spędzą tam trzy miesiące, aby w uroczystość św. Wincentego zdać relację ze swoich działań.

Chcesz nam pomóc? Interesuje Cię nasza akcja? Chcesz wiedzieć więcej? Nie bój się! Pisz do nas!  oraz na facebooku