Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie Księży Misjonarzy: Projekt M3

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: Projekt M3

Redakcja

misjonarze.orgProjekt M3 to inicjatywa polskiej młodzieży, która realizując charyzmat św. Wincentego a Paulo chce pomagać na Madagaskarze. 
Założeniem projektu jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi wyrażona w edukacji, ewangelizacji i wsparciu materialnym. W niedzielę 21 czerwca w Kościele Seminaryjnym na Stradomu ks. Wizytator Kryspin Banko CM po raz drugi wręczył nowym uczestnikom Projektu M3 krzyże misyjne, którzy już 2 lipca wylecą na Madagaskar. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się w listopadzie 2014 r. obejmowały formację duchową, naukę języka francuskiego, malgaskiego, zaawansowany kurs pierwszej pomocy, metodykę pracy z dziećmi. Mijające 8 miesięcy to czas, kiedy uczestnicy Projektu M3 pozyskiwali również fundusze na rzecz wolontariatu: przeprowadzali zbiórki, nawiązywali współpracę z firmami i organizacjami, które objęły patronat nad projektem. Do zadań wolontariuszy należało również przeprowadzenie w szkołach spotkań poszerzających świadomość misyjną młodzieży, zachęcając do czynnego włączenia się w życie społeczne i wolontariat.

Wolontariusze Projektu M3 będą pracować w Fort-Dauphin na południu Madagaskaru, na placówce ks. Kazimierza Bukowca CM, który będzie się nimi opiekował. Podejmą posługę w przychodni sióst Miłosierdzia, leprozorium, szkołach oraz małych kaplicach na wioskach. Spędzą tam trzy miesiące, aby w uroczystość św. Wincentego zdać relację ze swoich działań.

Chcesz nam pomóc? Interesuje Cię nasza akcja? Chcesz wiedzieć więcej? Nie bój się! Pisz do nas!  oraz na facebooku

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda