Home WiadomościZ kraju XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

Redakcja

CSsRW Tuchowie zakończył się XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów, który został zorganizowany w dniach 19-21 czerwca. Już w piątek 19 czerwca do klasztoru redemptorystów zaczęły przybywać pierwsze drużyny z Polski i Słowacji. Oficjalne rozpoczęcie miało jednak miejsce w sobotni poranek, w tuchowskiej Bazylice NNMP, podczas Mszy Świętej. Przewodniczył jej i słowo do młodych piłkarzy z kilkunastu drużyn wygłosił Ojciec Prowincjał Janusz Sok CSsR. Zachęcił on zebranych aby podchodzili do życia z pasją, ale też pamiętali, że nie wszystko zależy od nas samych gdyż nad wszelkimi naszymi poczynaniami jest Pan Bóg, który prowadzi ludzi po różnych ścieżkach.

Rozpoczęcie rozgrywek miało miejsce o godz. 9.00 na stadionie MKS Tuchovia. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum oraz szkoła podstawowa. W skutek trwających blisko siedem godzin rozgrywek wyłoniono zdobywców pucharów i medali. I tak w kategorii najmłodszej zwyciężyła drużyna z Głogowa wyprzedzając Tuchów i Warszawę. Wśród gimnazjalistów triumfowali gracze ze Stropkova(Słowacja), wyprzedzając drużyny z Warszawy i Elbląga. W najstarszej kategorii wiekowej, po wyrównanej walce i dwóch seriach rzutów karnych, drużyna z Tuchowa pokonała piłkarzy ze Stropkova. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gliwic.

Po wręczeniu nagród, którego w imieniu Ojca Prowincjała dokonał przełożony klasztoru tuchowskiego o. Witold Radowski CSsR, rozegrano jeszcze jeden mecz. Zwycięska drużyna najstarszej kategorii wiekowej – Tuchów zmierzyła się z drużyną ojców i kleryków redemptorystów. Ku zaskoczeniu wielu kibiców, zakonnicy zwyciężyli 5:4.

Dziękujemy drużynom ze Stropkova, Elbląga, Głogowa, Wrocławia, Warszawy, Gliwic, Skarżyska – Kamiennej, Lubaszowej i Tuchowa za sportową rywalizację. O. Łukaszowi Wójcikowi CSsR, o. Piotrowi Grześkiewiczowi CSsR oraz wszystkim dobroczyńcom turnieju wyrażamy wdzięczność oraz polecamy ich opiece Matki Bożej Tuchowskiej.

Witold Baran CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda