XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

CSsRW Tuchowie zakończył się XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów, który został zorganizowany w dniach 19-21 czerwca. Już w piątek 19 czerwca do klasztoru redemptorystów zaczęły przybywać pierwsze drużyny z Polski i Słowacji. Oficjalne rozpoczęcie miało jednak miejsce w sobotni poranek, w tuchowskiej Bazylice NNMP, podczas Mszy Świętej. Przewodniczył jej i słowo do młodych piłkarzy z kilkunastu drużyn wygłosił Ojciec Prowincjał Janusz Sok CSsR. Zachęcił on zebranych aby podchodzili do życia z pasją, ale też pamiętali, że nie wszystko zależy od nas samych gdyż nad wszelkimi naszymi poczynaniami jest Pan Bóg, który prowadzi ludzi po różnych ścieżkach.

Rozpoczęcie rozgrywek miało miejsce o godz. 9.00 na stadionie MKS Tuchovia. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum oraz szkoła podstawowa. W skutek trwających blisko siedem godzin rozgrywek wyłoniono zdobywców pucharów i medali. I tak w kategorii najmłodszej zwyciężyła drużyna z Głogowa wyprzedzając Tuchów i Warszawę. Wśród gimnazjalistów triumfowali gracze ze Stropkova(Słowacja), wyprzedzając drużyny z Warszawy i Elbląga. W najstarszej kategorii wiekowej, po wyrównanej walce i dwóch seriach rzutów karnych, drużyna z Tuchowa pokonała piłkarzy ze Stropkova. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gliwic.

Po wręczeniu nagród, którego w imieniu Ojca Prowincjała dokonał przełożony klasztoru tuchowskiego o. Witold Radowski CSsR, rozegrano jeszcze jeden mecz. Zwycięska drużyna najstarszej kategorii wiekowej – Tuchów zmierzyła się z drużyną ojców i kleryków redemptorystów. Ku zaskoczeniu wielu kibiców, zakonnicy zwyciężyli 5:4.

Dziękujemy drużynom ze Stropkova, Elbląga, Głogowa, Wrocławia, Warszawy, Gliwic, Skarżyska – Kamiennej, Lubaszowej i Tuchowa za sportową rywalizację. O. Łukaszowi Wójcikowi CSsR, o. Piotrowi Grześkiewiczowi CSsR oraz wszystkim dobroczyńcom turnieju wyrażamy wdzięczność oraz polecamy ich opiece Matki Bożej Tuchowskiej.

Witold Baran CSsR