Home WiadomościZ kraju Wizytacja kanoniczna polskich paulistów

Wizytacja kanoniczna polskich paulistów

Redakcja

paulus.org.plDo Polski przybyli dwaj radni generalni Towarzystwa Świętego Pawła, aby w dniach 17-28 czerwca 2015 przeprowadzić wizytację kanoniczną wśród paulistów. Ksiądz Celso Godilano i brat Darlei Zanon odwiedzą wszystkie wspólnoty Regionu Polskiego, poznając ich realia i przeprowadzając, podczas rozmów indywidualnych, konsultacje na stanowisko przyszłego przełożonego regionalnego.

Ksiądz Celso Godilano pochodzi z Filipin, a brat Darlei Zanon z Brazylii. Obaj są w Polsce po raz pierwszy. Oprócz wspólnot w Częstochowie, Masłońskim, Warszawie i Lublinie, odwiedzą również nową placówkę paulistów we Lwowie na Ukrainie.

Wizytacja kanoniczna, a więc przewidziana przez wewnętrzne prawo Zgromadzenia w normalnym trybie, jest przeprowadzana pod koniec kadencji ustępującego Zarządu Regionalnego. Jej celem jest nie tylko kontrola stanu Zgromadzenia na danym terenie, ale też poznanie i zrozumienie rzeczywistości w jakim działa i pełni właściwe sobie apostolstwo. Ponadto jest to wyraz jedności z Zarządem Generalnym i jego troski o poszczególne wspólnoty. Przeprowadzane podczas wizytacji konsultacje mają pomóc Przełożonemu Generalnemu w podjęciu decyzji o nominacji nowego przełożonego danego okręgu.

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda