Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie półkadencyjne Federacji Klarysek w Polsce

Zgromadzenie półkadencyjne Federacji Klarysek w Polsce

Redakcja

W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 r. klaryski z polskiej Federacji Najświętszej Maryi Panny i bł. Salomei Zakonu św. Klary zebrały się na Zgromadzeniu półkadencyjnym w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II OPOKA w Starym Sączu, miejscu gościnnym i pełnym uroku. W spotkaniu uczestniczyło 12 sióstr – ksienie i delegatki z 5 wspólnot klasztornych: Krakowa, Miedniewic, Sitańca, Skaryszewa oraz Starego Sącza. Przedstawicielki klasztoru w Sandomierzu nie mogły przybyć z przyczyn losowych.

Obradom towarzyszył Asystent Federacji, o. dr Roman Banasik OFMConv, który w dniu przyjazdu wygłosił konferencję pt. „Rola pustyni w życiu chrześcijanina i w życiu osoby konsekrowanej”. Treść wypełniły rozważania o pustyni w Biblii, o symbolach pustyni, o pustyni, jako miejscu ogołocenia i miłości Boga, a także o pustyni w życiu św. Franciszka.

Celem Zgromadzenia półkadencyjnego była weryfikacja planu sześcioletniego oraz omówienie bieżących spraw Federacji.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo pogodnej i siostrzanej atmosferze, pełnej szczerości i wzajemnej otwartości. Uczestniczki Zgromadzenia każdego dnia poza Eucharystią, Liturgią Godzin, adoracją Najświętszego Sakramentu i – oczywiście – obradami, miały okazję do rozmów i spacerów w pięknej okolicy. W programie znalazło się również spotkanie ze Wspólnotą Sióstr Klarysek w Starym Sączu, połączone z modlitwą do św. Kingi, czyli mini-pielgrzymka do jej relikwii w jubileuszowym roku 25-lecia kanonizacji.

Siostry klaryski

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda