Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zachęca do wybrania świętego, który będzie towarzyszył nam w nowym roku

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zachęca do wybrania świętego, który będzie towarzyszył nam w nowym roku

Redakcja

Każdy internauta może wylosować świętego, który będzie towarzyszył mu przez cały rok. Pomaga w tym Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – poinformował „Nasz Dziennik”.

Tradycja losowania patrona pielęgnowana jest od wielu lat we wszystkich klasztorach zgromadzenia. Po Mszy św. noworocznej siostry wybierają świętego, który będzie im towarzyszył przez cały rok.

W losowaniu uczestniczyła także św. Siostra Faustyna, która przywiązywała do tego wydarzenia wielką wagę. Przeżycia z nim związane opisywała w swoim Dzienniczku.

Od 2016 r. do inicjatywy mogą włączyć się wszyscy chętni. Umożliwia to specjalny formularz na stronie internetowej.

Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Elżbieta Siepak zaznaczyła, że losujący otrzymuje nie tylko patrona, ale także pewne zobowiązanie duchowe.

– Chodzi o to, żeby spełniać akty miłosierdzia, bo to jest największe bogactwo, jakie możemy gromadzić na ziemi, ale też zapewnić sobie opiekę patrona. Myślę, że istnieje zapotrzebowanie na opiekę kogoś. Nie jesteśmy w życiu sami. Mamy do pomocy niebo i ludzi, którzy zostali uświęceni. Święci służą nam pomocą, jeśli ich o to prosimy. Odczuwamy potrzebę pomocy kogoś silniejszego od nas – podkreśliła s. Elżbieta Siepak.

Formularz wyboru patrona jest dostępny na stronie www.faustyna.pl. W ubiegłym roku swojego świętego wylosowało ponad 250 tys. internautów.

RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda