Home WiadomościZ kraju Zielony chrześcijański portal na Zielone Świątki

Zielony chrześcijański portal na Zielone Świątki

Redakcja

O Stworzycielu Duchu przyjdź – śpiewamy uroczyście i chcemy, aby on napełnił „cały okrąg ziemi”. Zatem to dobry dzień na debiut portalu chrześcijańskich ekologów swietostworzenia.pl

Na religijnej mapie Polski wśród licznych inicjatyw brakowało dotychczas miejsca spotkania katolików zaangażowanych w ekologię i ochronę stworzenia. Nowy portal chce wypełnić tę lukę i prezentować chrześcijański głos w szeroko rozumianej problematyce ekologicznej.

Twórcy portalu to członkowie Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA), którzy od lat realizują misję wyrażoną w ich sloganie „być katolikiem wśród ekologów i ekologiem wśród katolików”. Prezentują zatem swoje wieloletnie doświadczenia i dokonania oraz projekty jak „Ogrody św. Franciszka”, „Mapę chrześcijańskich inicjatyw ekologicznych” czy kampanię „Czyńcie sobie ziemię kochaną!”

Redaktorzy ogłaszają „interesują nas wszystkie działania służące Matce Ziemi oraz szeroko rozumianej ochronie środowiska naturalnego, które podejmowane są z inspiracji chrześcijańskich”.

Wśród głównych obszarów tematycznych portalu są: studium i popularyzacja nauczania Kościoła na tematy ekologiczne, chrześcijańska edukacja ekologiczna, kształtowanie właściwego wizerunku ekologa – katolika, popularyzowanie idei Święta Stworzenia oraz stylu życia respektujący ograniczenia społeczne i przyrodnicze, troska o energooszczędność w Kościele, rolnictwo ekologiczne i suwerenność żywnościowa.

Ich motto brzmi „Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, może zmienić oblicze świata…”

Warto zatem odwiedzić adres http://swietostworzenia.pl/

Warto też zastanowić się: co ja na to? może mam jakieś pomysły jak najefektywniej propagować idee „zielonych chrześcijan”?

Oni zapraszają do współpracy, do pisania czy komentowania i promowania ekologii chrześcijańskiej.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda