Home WiadomościZ kraju Zjazd Młodych Ojców i Braci w Karmelu

Zjazd Młodych Ojców i Braci w Karmelu

Redakcja

karmelici.plW dniach 15 i 16 kwietnia w krakowskim klasztorze Karmelitów odbyło się spotkanie młodych ojców i braci do piętnastu lat od ślubów wieczystych. Rozpoczęło się ono modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i konferencją, którą wygłosił ks. dr Bogusław Mielec z Uniwersytetu Jana Pawła II.

Prelegent, wskazując na świadectwo św. Pawła (1 Kor 15), podkreślił wartość wspólnoty, którą możemy odkryć szczególnie w czasie Pięćdziesiątnicy. Wielkanoc uczy nas jak być osobą we wspólnocie. Kościół bowiem, nie może istnieć bez wspólnoty, ale najpierw musi zaistnieć wspólnota z Chrystusem. W swojej wypowiedzi podkreślał wartość dzielenia duchowego, tak bardzo obecnego we wspólnotach Kościoła.

Drugi dzień zjazdu to czas spotkań z Ojcem Duchownym Prowincji i z Ojcem Prowincjałem. Bracia zapoznali się także z przebiegiem organizacji Światowych Dni Młodzieży i Karmelitańskiego Dnia Młodych.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda