Home WiadomościZ kraju Zjazd Wykładowców i Ludzi Nauki Polskiej Prowincji SVD

Zjazd Wykładowców i Ludzi Nauki Polskiej Prowincji SVD

Redakcja

29 sierpnia w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbył się XV Zjazd Wykładowców i Ludzi Nauki Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

W spotkaniu uczestniczył o. Eryk Koppa SVD, prowincjał werbistów w Polsce oraz werbiści, zaangażowani jako pracownicy naukowi na UKSW w Warszawie, KUL w Lublinie, UWM w Olsztynie oraz wychowawcy i wykładowcy Misyjnego Seminarium w Pieniężnie, na czele z rektorem o. Józefem Węcławikiem SVD.

W trakcie obrad wysłuchano sprawozdania o. Michała Studnika SVD, prowincjalnego dyrektora studiów, za okres kadencji 2010–2013 oraz przeanalizowano aktualną sytuację w zakresie formacji intelektualnej w Seminarium Księży Werbistów.

Podjęto także próbę znalezienia nowych impulsów do działalności intelektualno–naukowej werbistów w Polsce. W czasie spotkania odbyły się wybory informacyjne na nowego dyrektora studiów Polskiej Prowincji Księży Werbistów oraz na członków zespołu ds. serii wydawniczej Materiały i Studia Księży Werbistów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez o. Michała Studnika SVD oraz wspólnotę Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Jan Wróblewski SVD

Za: www.werbsici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda