Zmarł najstarszy chrystusowiec

W Święto Podwyższenia Krzyża, dnia 14 września 2012 r. – w setnym roku życia – w domu zakonnym w Ziębicach zmarł ks. Karol Kopacz – najstarszy chrystusowiec.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Karola odbędą się 17 września 2012 r. (poniedziałek) w kościele pw.  św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00. Ostatnie pożegnanie i złożenie ciała w kwaterze chrystusowców na cmentarzu w Ziębicach bezpośrednio po Mszy Świętej.

Śp. ks. Karol Kopacz SChr urodził się 18 sierpnia 1913 r. w Jodłowej (diecezja tarnowska). Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił w Potulicach w kwietniu 1937 r. Pierwszą profesję zakonną złożył 7 lutego 1941 r. w Krakowie, zaś profesję dozgonną 7 lutego 1944 r. Święcenia prezbiteratu przyjął w Krakowie dnia 4 czerwca 1944 r.

Po święceniach pracował w rodzinnej parafii w Jodłowej. W 1945 r. został magistrem braci nowicjuszy w Poznaniu. W latach 1946-1950 był administratorem 14 kościołów i 1 kaplicy na Ziemi Pyrzyckiej z rezydencją w Brzesku. Następnie znów został magistrem braci nowicjuszy i proboszczem w Morasku i Suchym Lesie.

Był duszpasterzem w parafiach w: Kluczewie, Maszewie, Starczówku, Ziębicach, Wigancicach, Stargardzie Szczecińskim oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Pełnił posługę kapelana Sióstr Antoninek w Mirkowie. Przez szereg lat był przełożonym domu w Częstochowie. Od 1997 r. rezydował w Ziębicach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl