Home WiadomościZ kraju Zmarł Ojciec Antoni Ireneusz Chorzewski OFM

Zmarł Ojciec Antoni Ireneusz Chorzewski OFM

Redakcja

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek 15 sierpnia po godz. 13.00, w szpitalu w Krakowie (nagle – przyczyną był zawał) odszedł do Pana śp. o. Antoni Chorzewski OFM. Przeżył 64 lata, w Zakonie 42 lata, jako kapłan 32 lata.

Śp. o. Antoni Ireneusz Chorzewski OFM, s. Andrzeja i Heleny zd. Michałkiewicz, urodził się 8 czerwca 1950 r. w Koninie (diecezja włocławska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił w 1969 r., został powołany do wojska i po odbyciu zasadniczej służby wojskowej został ponownie przyjęty 22 października 1972 r. w Przemyślu, gdzie odbył nowicjat. Pierwszą profesję zakonną złożył 23 października 1973 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 4 października 1977 r. w Krakowie. W latach 1976 – 1982 studiował filozofię i teologię na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Albina Małysiaka w dniu 24 kwietnia 1982 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską, m.in. jako katecheta i ekonom, w klasztorach: w Jarosławiu, Przemyślu, Brodnicy, Gdańsku – Nowym Porcie, Woźnikach (- Dom odosobnienia, Prow. św. Franciszka), Brzezinach, Włocławku, Bieczu i Kazimierzu Dolnym. Ostatnio przebywał w Krakowie – w Domu prowincjalnym św. Kazimierza, gdzie z oddaniem opiekował się chorym współbratem o. Henrykiem.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 20 sierpnia o godz. 13.00 w naszym kościele klasztornym pw. św. Marii Magdaleny w Koninie przy ul. Reformackiej 2. Po Mszy św. ciało śp. o. Antoniego Chorzewskiego OFM zostało odprowadzone na miejsce doczesnego spoczynku i złożone w grobowcu franciszkańskim na cmentarzu parafialnym w Koninie, przy ul. Kolskiej 1.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Antoniego.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda