Pożegnania: Ojciec Piotr Paweł Gryz CP

CPW niedzielę 01 marca odszedł do Domu Ojca pasjonista o. Piotr Paweł Gryz CP (1954 – 2015). 

ŚP. o. Piotr zmarł w wieku 61. lat, w 43. roku życia zakonnego i w 36. roku kapłaństwa. Zmarłego pamiętamy jako proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w latach 1994 – 1998. W tym okresie o. Piotr dał się poznać jako pomysłodawca i realizator wielu duszpasterskich inicjatyw – m.in. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Księdza Proboszcza Piotra charakteryzował styl prowadzenia parafii otwartej na inicjatywy i zaangażowanie ludzi świeckich. Za swojej kadencji o. Piotr podejmował też różnorodne działania mające na celu troskę o Dom Boży, budynki parafialne czy klasztorne.

W ostatnich latach swego życia kapłańskiego – od 2001 roku do chwili śmierci – o. Piotr pełnił posługę proboszcza w parafii pw. św. Rozalii prowadzonej przez pasjonistów w Kieźlinach koło Olsztyna.

Prosimy o wspólną modlitwę za Zmarłego – „Wieczny Odpoczynek racz mu dać, Panie…” oraz za Rodzinę, Bliskich i Parafian, których pozostawił.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 03 marca wprowadzeniem trumny ze zmarłym Ojcem do kościoła pw. św. Rozalii w Kieźlinach oraz różańcem.

Natomiast we środę 04 marca nastąpi przewiezienie trumny do kościoła pw. św. Józefa w Olsztynie gdzie o g. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa w kościele pw. św. Józefa pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Wojciecha Ziemby Metropolity Warmińskiego. Po Mszy Świętej ciało zmarłego Ojca zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Dywitach.

Za: www.pasjonisci.pl