Home WiadomościZ kraju Zmartwychwstańcy wybrali nowego prowincjała

Zmartwychwstańcy wybrali nowego prowincjała

Redakcja

ks. Krzysztof Swół CRZmartwychwstańcy Prowincji Polskiej dokonali wyboru nowego zarządu prowincjalnego. Na urząd prowincjała został wybrany o. Krzysztof Swół CR, zaś na urząd wikariusza prowincjalnego został wybrany o. Rafał Golina CR.

Ojciec Krzysztof Swół urodził się 13 grudnia 1967 roku w Krakowie. Pochodzi z parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w dzielnicy Wola Duchacka, w której pracują zmartwychwstańcy. Po ukończeniu Liceum Elektrotechnicznego w Krakowie, wstąpił do nowicjatu zmartwychwstańców w roku 1987. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie i 12 maja 1994 roku, przez posługę bpa Maximiliana Aicherna OSB z Linzu, otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w Bytomiu i w Poznaniu, a następnie był duszpasterzem powołań z rezydencją w Centrum Powołaniowym „Emaus” w Mszanie Górnej. W roku 2005 został proboszczem parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Wrzeszczu i rektorem Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego tamże. 1 września 2014 roku został rektorem WSD Zmartwychwstańców w Krakowie.

Ojciec Rafał Golina CR (urodzony 1967, wyświęcony 1993) pełnił dotychczas urząd mistrza nowicjuszy.

Nowy prowincjał obejmie urząd 31 maja 2015 roku na okres trzech lat.

CR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda