Home WiadomościZ kraju Znani na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

Znani na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

Redakcja

Dziennikarka Brygida Grysiak, wokalista Paweł Kukiz, aktorka Anna Seniuk, kompozytor muzyki filmowej Michał Lorenc czy publicysta Tomasz Terlikowski to tylko niektóre osoby, które pojawią się na tegorocznym, jubileuszowym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

W ostatnim tygodniu lipca (22-26) w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla z młodzieżą spotkają się ponadto: Edward Linde Lubaszenko, Dominik Tarczyński, Jacek Pulikowski, Marek Jurek, ks. Tomasz “Dziki” Źwiernik, Vladyka Venedykt i o. Adam Szustak.

W tym czasie dla młodych zagrają: Tomasz Kamiński, Darek Maleo Malejonek z Przyjaciółmi, Full Power Spirit, Siewcy Lednicy, Propaganda Dei, Fioretti, La Pallotina. Wystąpi również kabaret mimów ze Szczebrzeszyna “Świerszczychrząszcz”.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych ma charakter religijny. To dni refleksji i modlitwy. Dlatego ze Słowem Bożym do Kalwarii przyjadą przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik z Przemyśla i prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Jarosław Zachariasz.

Organizatorzy gwarantują codziennie mszę św., spowiedź, kierownictwo duchowe, rozmowy w grupach i całodobową adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

– We współczesnym świecie często doświadczamy niepokojów i czujemy się jak apostołowie na rozszalałych wodach Jeziora Galilejskiego. Doświadczamy wątpliwości związanych z wiarą, troski o przyszłość swoją i swoich najbliższych, czasami rozpaczy lub zniechęcenia. Jako organizatorzy FSM-u pragniemy, aby młodzi ludzie na nowo odkryli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, by z większą świeżością odnaleźli swoje miejsce w gronie uczniów Chrystusa, by zostali ocaleni – tłumaczy ideę 25. spotkania o. Piotr Reizner.

Aby wziąć udział w FSM-ie nie trzeba wcześniej się zgłaszać. Wystarczy przyjechać w dniu jego rozpoczęcia. Po przyjeździe należy zgłosić się do recepcji Spotkania (Dom Pielgrzyma) i pobrać obowiązkową kartę uczestnika.

Na Spotkaniu panują warunki biwakowe. Konieczny jest własny sprzęt. Przy polu namiotowym są toalety, umywalnie i prysznice, w pobliżu rzeka. Bardzo tanie wyżywienie w Domu Pielgrzyma. Ponadto można zjeść i napić się w innych punktach gastronomicznych czy sklepach spożywczych. Wrzątek wydawany jest codziennie gratis. Wieczorami ogniska.

Całkowity koszt FSM-u wynosi 50 złotych (plakietka, smycz, śpiewnik, opłata organizacyjna, koncerty, pole namiotowe z zapleczem).

Na miejscu znajduje się punkt PCK z karetką do dyspozycji. Nad bezpieczeństwem czuwają kościelne i państwowe służby porządkowe (policja, straż graniczna, wojsko, straż pożarna). Dostępne są budki telefoniczne oraz oddział Poczty Polskiej, Kalwaria leży w zasięgu wszystkich operatorów sieci komórkowych.

– Stwórzmy przestrzeń radości i przyjaźni, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem! – apeluje do tegorocznych uczestników spotkania jego dyrektor.

Więcej informacji na stronach: franciszek.pl i ZakonFranciszkanow.pl

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda