Home WiadomościZ kraju #zostańwdomu – My jesteśmy blisko Ciebie

#zostańwdomu – My jesteśmy blisko Ciebie

Redakcja

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zanosi nieustanną modlitwę o ustanie epidemii rozprzestrzeniania się koronawirusa. W modlitwie wraz z Księżmi Pallotynami można uczestniczyć on-line.

W niedziele Msze Święte są sprawowane w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 7.00, 12.00 i 19.00. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe. Od 16 marca w Sanktuarium o godz. 12.00 odprawiana jest specjalna Msza św. o zaprzestanie epidemii koronawirusa.

Każdego dnia o godz. 15:00 – w Godzinie Miłosierdzia – modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewamy Suplikację.

Natomiast o godz. 20.30 w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi gromadzą się księża pallotyni i siostry nazaretanki na wspólnej modlitwie różańcowej zakończonej Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Śpiewamy wspólnie Suplikacje – czyli wołanie – „od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie”, z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa.

Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, także z transmisji z naszego sanktuarium – www.smbf.pl.

Wspólnota sanktuaryjna wraz z wiernymi – od poniedziałku do soboty od 7.30 do 19.00 – adoruje Najświętszy Sakrament w intencji osób chorych na COVID-19, ich rodzin oraz personelu medycznego, który z poświęceniem i w duchu miłości leczy i opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem; za sprawujących władze w naszej Ojczyźnie o siłę i umiejętność podejmowania dobrych rozwiązań w walce z pandemią. Chcemy w ten sposób zintensyfikować nasze wołanie do Pana Boga w tym wyjątkowo trudnym czasie. Wiemy, że ludzie są pełni lęku o siebie i najbliższych, a modlitwa przynosi pokój serca.

Kapłani są  do dyspozycji wiernych w konfesjonale. Od poniedziałku do soboty można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w godzinach: 9.00 – 13.00 oraz 15.00 – 18.00, a także podczas każdej Mszy świętej.   

Wszystkich polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej. Módlmy się w swoich domach za siebie wzajemnie. Bądźmy razem.

Kustosze Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem

 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda