Home Wiadomości Kraków. Zakończenie roku Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii

Kraków. Zakończenie roku Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii

Redakcja

www.franciszkanie.plSwój pierwszy rok akademicki zakończyła Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii prowadzona w klasztorze św. Franciszka w Krakowie.

Studenci, po roku zajęć w formie wykładów i katechez o liturgii, ćwiczeń i teorii z zakresu muzyki liturgicznej mieli możliwość wykazać się zdobyta wiedzą i praktyką przed egzaminatorami, którymi byli: mgr Barbara Pieczara, mgr Karolina Ruchlewicz i  o. mgr lic Marcin Drąg OFMConv.

Po zakończeniu sesji egzaminacyjnej absolwenci przygotowali pieśni na uroczystą Eucharystię dziękczynną za zakończony rok i w praktyce mogli zastosować zdobyte umiejętności, poprzez prowadzenie rozśpiewki podczas próby i dyrygowanie scholą w czasie Mszy Świętej w bazylice św. Franciszka w Krakowie, której przewodniczył wikariusz Krakowskiej Prowincji Franciszkanów o. Mariusz Kozioł OFMConv.

Ostatni dzień w szkole roku akademickiego 2015/16 zakończył się rozdaniem dyplomów i czasem przy wspólnym stole zastawionym pizzą. Serdecznie dziękujemy za cały rok wytężonej pracy wszystkim zaangażowanym we Franciszkańską Szkołę Muzyki i Liturgii: wykładowcom, studentom i sekretariatowi Instytutu Studiów Franciszkańskich. Już wkrótce rozpoczniemy nabór na kolejny rok akademicki 2016/17.

Franciszkańska szkoła Muzyki i Liturgii jest rocznym kursem rozwijającym wiedzę i umiejętności w zakresie muzyki liturgicznej jak również samej liturgii. Swoją ofertę kieruje w stronę członków chórów, schol, kantorów, osób zaangażowanych w animację śpiewu liturgicznego. Do jej wykładowców należą znani w Polsce i za granicą muzycy i kompozytorzy, m. in. Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Katarzyna Młynarska, s. Suzi Ferfoglia.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej FSMiL.

o. Marcin Drąg

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda