Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy

ks. Jacek MiędlarJak dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna, ks. Jacek Międlar wystąpił 26 września ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Ks. wizytator zgromadzenia księży misjonarzy, ks. Kryspin Banko CM potwierdził, że 26 września ks. Jacek Międlar na własną prośbę opuścił zgromadzenie.

– Wiele osób modliło się w intencji księdza Jacka w ostatnich miesiącach. Proszę, aby taką samą modlitwą otoczyć go w tych trudnych dla niego chwilach. Mogę zapewnić, że to samo czynimy w naszym zgromadzeniu – powiedział ks. Banko.

Prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła we wtorek dochodzenie związane z zorganizowanymi w kwietniu w tym mieście obchodami 82. rocznicy powstania ONR. Nie znalazła podstaw do uznania, iż doszło wtedy do popełnienia tzw. przestępstw z nienawiści; podobnie oceniono kazanie ks. Jacka Międlara.

Na obchody zorganizowane przez ONR 16 kwietnia złożyła się m.in. msza św. w archikatedrze i marsz ulicami Białegostoku z udziałem ok. 400 osób. Wieczorem działacze ONR zorganizowali koncert zespołu propagującego treści faszystowskie i rasistowskie, wynajmując w tym celu klub studencki Politechniki Białostockiej.

Według publikowanych w mediach nagrań z niektórych fragmentów marszu, jego uczestnicy krzyczeli m.in.: „My Europę obronimy, islamistów nie wpuścimy, „Narodowy radykalizm”, „Polacy przeciw imigrantom”, „Śmierć wrogom ojczyzny” czy „Wielka Polska katolicka”.

„Po dokładnym przeanalizowaniu treści kazania wygłoszonego (…) przez księdza Jacka Międlara prokuratura stwierdziła, że w zawiadomieniach o przestępstwie posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających” – powiedział prok. Czeszkiewicz.

Komentarz duchownego

Duchowny odniósł się do wyroku na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. – Białostockie postępowanie umorzone! Zero tolerancji dla „żydowskiego tchórzostwa”. Salut! – napisał.

Udzielił także wypowiedzi serwisowi „Polska niepodległa” w którym napisał: „Cieszę się, że prokuratura białostocka poszła po rozum do głowy i nie poddała się naciskom ze strony demoliberalnych polityków pokroju Joanny Scheuring-Wielgus i przedstawicieli organizacji działających na szkodę państwa typu Otwarta Rzeczpospolita, którzy to donosili na mnie do prokuratury w tej sprawie”.

Skrytykował również hierarchów kościelnych, w tym Przewodniczącego KEP i Prymasa Polski: „Niestety w retorykę demoliberałów doskonale wpisali się powiązany z paramasońskimi organizacjami ex – nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore, oraz znani z wrogości wobec nacjonalizmu polskiego abp Stanisław Gądecki i abp Wojciech Polak”.

Od kwietnia 2016 r. ks. Jacek Międlar otrzymał „całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych”.

Za: www.deon.pl.