Home Wiadomości Lekcja logiki miłości

Lekcja logiki miłości

Redakcja

W dniach od 15 do 21 września 2014 r. odbyły się rekolekcje Rodziny Oriońskiej. Zgromadziły one osoby konsekrowane: zakonników i zakonnice, a od czwartku 18. września członkinie Oriońskiego Instytutu Świeckiego (ISO) oraz osoby świeckie z Oriońskiego Ruchu Świeckiego (ORŚ) z całej Polski – w sumie – ok. 80 wszystkich uczestników.

Rekolekcje pod hasłem „POWIEDZ NAM, KSIĘŻE ORIONE, JAKIE BYŁO TWOJE DOŚWIADCZENIE BOGA?” – prowadził przełożony generalny z Rzymu ks. Flavio Peloso oraz sekretarz i radca generalny ks. Sylwester Sowizdrzał.

Tym dniom towarzyszyły różne ćwiczenia duchowe – osobiste i wspólnotowe, Msze Święte, modlitwa Liturgią Godzin, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje. Ks. Peloso przybliżał nam postać św. ks. Alojzego Orione, jego doświadczenie Boga i otwarcie na Boże inspiracje, abyśmy mogli lepiej zrozumieć jego charyzmat przekazany uczniom, Kościołowi i społeczeństwu. Utrwaliliśmy sobie główne myśli ks. Orione, aby: „Odnowić wszystko w Chrystusie” „Odnowić wszystko w Kościele”, „Odnowić wszystko w miłości”. Dokonamy tego działając w jedności przez praktykowanie dzieł miłosierdzia. Dzieła te ewangelizują, otwierają oczy na wiarę i Boga, są „amboną”, z której mówi się o Bogu oraz swoistą „latarnią wiary”. Nasze postępowanie powinniśmy oprzeć na „logice miłości”: na otrzymaną łaskę mamy odpowiadać wdzięcznością, którą mamy wyrażać w służbie innym.

W trakcie rekolekcji przeżywaliśmy szczególnie wzruszające momenty, jak np. udział w uroczystej Mszy św. z wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego, czy osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem udzielone przez ks. generała Flavio Peloso.

W ostatni dzień kapłani i bracia zakonni odnowili swe śluby zakonne, a na zakończenie rekolekcji wszyscy obecni członkowie Rodziny Oriońskiej otrzymali pamiątkowe znaczki z logo „Instaurare Omnia in Christo”.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, dzięki którym te rekolekcje się odbyły i prosimy dla nich o Boże błogosławieństwo.

Zdjęcia : Jacek Jeliński

Za: www.orionisci.rel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda