Home Wiadomości Licheń: Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa

Licheń: Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa

Redakcja

Piąta Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji kapłanów odbędzie się 27 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, które po raz czwarty włącza się w inicjatywę. W Licheniu wierni modlić się będą za swoich duszpasterzy o godz. 11:30.

Inicjatywa zorganizowania sztafety różańcowej, która oplotłaby modlitwą cały świat, zrodziła się w irlandzkiej wspólnocie katolików. Jej idea jest niezwykle prosta w swojej formie: w każdym z 60 sanktuariów w ciągu jednego dnia wierni będą modlić się wyznaczoną częścią różańca o ustalonej godzinie, dziękując Bogu za kapłanów prosząc jednocześnie o wstawiennictwo i opiekę Matkę Bożą. Do północy, 27 czerwca 2014, cały świat zostanie okrążony modlitwą w intencji wszystkich prezbiterów.

W licheńskim Sanktuarium wierni będą modlić się przez pół godziny, począwszy od 11:30 czasu lokalnego. Sztafetową „pałeczkę” Licheniowi przekaże włoskie Sanktuarium Maki Bożej Bonaryjskiej w Cagliari. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej zostaną odmówione tajemnice bolesne (Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu, Biczowanie Pana Jezusa, Cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa, Ukrzyżowanie Pana Jezusa). Dalej różańcowe rozważania zostaną przekazane do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, które jako drugie miejsce kultu maryjnego w Polsce włącza się w Ogólnoświatową Sztafetę Różańcowa.

Dzień Sztafety przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 2002 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją dniem modlitwy o uświęcenie księży. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbędzie się w 60 sanktuariach rozsianych w 60 krajach na całym świecie, m.in. w USA, Chinach, Indiach, Nowej Zelandii, na Filipinach, w RPA, Włoszech, Austrii, Rumunii, Francji, Hiszpanii i Portugalii.

Licheń Stary, 19 maja 2014 r.

Za: Robert Adamczyk – Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda