Home Wiadomości Licheń: Zjazd mariańskich braci zakonnych

Licheń: Zjazd mariańskich braci zakonnych

Redakcja

22 mariańskich braci zakonnych po raz dwunasty spotkało się w Licheniu, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej wziąć udział w dorocznym zjeździe.

Listopadowe spotkania braci zakonnych ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny są okazją do wymiany doświadczeń oraz podziękowania Bogu za dar powołania do mariańskiej wspólnoty. To także sposobność do braterskiego jednoczenia się i wymiany doświadczeń z posługi, którą pełnią w wielu parafiach na terenie Polski i za granicą.

„Tradycją stało się, że w trakcie licheńskich zjazdów bracia rozważają życie i dokonania jednego, wybranego marianina. W tym roku była to postać br. Bronisława Załuskiego, wybitnego pedagoga, społecznika, który na początku XX wieku pełnił funkcję dyrektora mariańskiego kolegium na warszawskich Bielanach” – wyjaśnił br. Mariusz Machul, organizator spotkania.

Dni skupienia rozpoczęły się w poniedziałek, 4.11, a zakończyły dziś, 7.11. We wtorek bracia uczestniczyli w pogrzebie zmarłego w ubiegłym tygodniu współbrata, ks. Aleksandra Karpińskiego. Spotkali się także z prowincjałem mariańskiego zgromadzenia, ks. Pawłem Naumowiczem.

Licheń Stary, 07 listopada 2013 r.   

Za: Robert Adamczyk – Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda