Home Wiadomości Siostry pallotynki zapraszają na jasnogórskie czuwanie

Siostry pallotynki zapraszają na jasnogórskie czuwanie

Redakcja

Czuwanie Współpracowników Apostolskich Sióstr Pallotynek odbędzie się na Jasnej Górze już w najbliższy weekend czyli z 9 na 10 listopada. W tym roku spotkaniu przyświecają słowa hasła: „Wiara rozjaśnia nadzieję”.

„Najważniejsze jest to, że ludzie przyjeżdżają, że chcą, że starają się i chcą być na wezwanie Pana takim ‘przedłużeniem’, każdy sobie zakłada, że na następne czuwanie kogoś zaprasza, z kimś przyjeżdża. To jest apostolstwo, to jest dzielenie się radością – mówi s. Consolata Majewska, organizatorka spotkania – W tym roku hasłem naszego czuwania jest: ‘Wiara rozjaśnia nadzieję’, wydawałoby się, że odwrotnie, że nadzieja rozjaśnia wiarę, nie, to wiara rozjaśnia nadzieję. Kończy się Rok Wiary i to jest takie utwierdzenie nas w tym, co przeżywaliśmy w ciągu roku”.

Jednym z zagadnień podjętych podczas czuwania będzie temat: „Gender jako zagrożenie dla wiary i życia człowieka”. „Zatrzymamy się nad tematem gender, bo musimy być świadomi, co nas otacza, w co wchodzimy, i kto w nas, jak sprayem, zapuszcza coraz większe ‘zapachy’ a my się powoli przyzwyczajamy i myślimy, że tak ma być – wyjaśnia s. Consolata – Mam nadzieję, że połączymy Rok Wiary ze świadomością życia chrześcijańskiego”.

cdn.

BPJG, 2013-11-08, piątek, godz. 14.20


Siostro, Bracie, Drodzy Pielgrzymi!

Przybywajcie 9/10 listopada 2013 r. na Jasną Górę.

MATKA CZEKA!

Czuwanie, to modlitwa – to czas zatrzymania się, to czas wytchnienia, to czas szczególnego bycia z Bogiem, to czas napełniania się łaską, pokojem i spokojem. Czuwanie to czas spojrzenia wstecz i w przyszłość, to czas dziękczynienia i błagania, bo czas czuwania to modlitwa, to uczta, na którą przed tron naszej MATKI bardzo serdecznie zapraszam.

PRZYBĄDŹ! By rozradować swoje serce i codzienność życia, ZAWIERZYĆ przez MARYJĘ – JEZUSOWI.

Siostro, Bracie, czas, w którym żyjemy, jest coraz bardziej zawikłany i powikłany. I choć tak wiele szczegółów możemy wyjaśnić, nawet naukowo, coraz więcej nie rozumiemy. Tracimy pewność i jasność rozeznania, bo oślepiają nas różnego rodzaju sztuczne światła. Potrzeba nam jednego: WIARY, NADZIEI, ŚWIATŁA, które nie zna początku i nie gaśnie. JEST NIM CHRYSTUS – „Ja Jestem światłością świata. Kto idzie za Mną nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (J 8, 12) Potrzeba nam głębokiego zjednoczenia z NIM, a wtedy nadzieja, zawsze rozświetli mroki. Potrzeba nam autentyczności wiary, która nie jest na pokaz, nie jest tradycją, bo wiara to świadectwo życia Bogiem i z Bogiem. Siostro. Bracie wydaje się, iż to niemożliwe, to nawet konieczne, by być szczęśliwym człowiekiem w realizacji swego życiowego powołania. Nie lękaj się, przybądź, by spojrzeć w oczy MATKI, otworzyć swoje serce i zawierzyć… Proszę nie ulegaj podszeptom (nie mam czasu, jest coś ważniejszego, muszę odpocząć itd.) Przybądź!

Siostro, Bracie, proszę, rozejrzyj się wokół, zobacz komu potrzeba dodać odwagi, komu pomóc, komu zaproponować i zachęcić, by razem z Tobą przybył na Jasną Górę. Twoja radość i szczęście zaprocentuje na tyle, na ile ją podzielisz.

Opatrzność czas naszego czuwania czyni bogatym w dodatkowe szczegóły: 10-11 listopada – myślimy Ojczyzna. Czas wielkich nadziei i odkrywania świętości Jana Pawła II przygotowując się do Jego kanonizacji.

Szczęść Boże! Pozdrawiam

s. Consolata Majewska, pallotynka


PROGRAM
9/10 listopada 2013 r.

hasło: WIARA – ROZJAŚNIA NADZIEJĘ

Aula o. Kordeckiego
16.00 – Rozpoczęcie
Gender jako zagrożenie dla wiary i życia człowieka – s. Urszula Kłusek, SAC
17.00 – Związek Górali Żywieckich – program ze słowem, muzyką i tańcem!
18.00 – Wiara i nadzieja, mocą mego życia – świadectwo Grzegorza Czai
19.00 – Maryja, Matka mojej nadziei – pieśni w wykonaniu Andrzeja Batora
20.00 – Poświęcenie opłatków i ogłoszenia

Kaplica Matki Bożej
21.00 Apel Jasnogórski
21.30 – Ciąg dalszy Apelu naszej czuwającej wspólnoty
Różaniec – prowadzą Górale
22.30 – Wiara rozświetla nadzieję – ks. Władysław Zązel, duszpasterz Podhalan
23.30 – Akatyst w wykonaniu Trio z parafii Serca Jezusowego w Krakowie
24.00 – Uroczysta MSZA ŚWIĘTA, w czasie której dokonamy aktu zawierzenia
2.00 – Modlitwa intencjami pielgrzymów – prowadzi wspólnota z Leszna
3.00 – Rozesłanie
4.00 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny
Koniec czuwania

UWAGI ORGANIZACYJNE

1. Punktualność to piękna cecha pielgrzyma!
2. Krzesełka bardzo potrzebne.
3. Pomóżmy chorym i znajomym, którzy nie mogą przybyć, zachęćmy do duchowej łączności w modlitwie i nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą ich daru serca i intencji.
4. Dziękuję za .. mikołajowy dar, dla naszych dzieci z Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. (Jeśli to możliwe, potrzebne są skarpetki, czapki, rękawiczki, w większości dla dzieci nastoletnich)
5. Długopisy, kredki, flamastry i inne przybory szkolne potrzebne sana misje w Afryce oraz dla dzieci na Ukrainie i Białorusi.
6. Wigilijne opłatki będą do nabycia przed spotkaniem w auli, a pobłogosławione przed zakończeniem spotkania w auli.
7. Pielgrzymów z osobistymi darami ołtarza proszę o osobiste zgłoszenie się w czasie przerwy w auli.
8. Zabrane ofiary w auli przeznaczone są na pokrycie kosztów czuwania. Już teraz za dar ten szczególnie dziękuję.
9. Dodatkowo w auli będą wyraźnie zaznaczone miejsca na dar mikołajowy oraz intencje z darem serca.
10. Msza św. o północy w intencjach złożonych przez pielgrzymów, oraz wszystkich uczestniczących we Mszy świętej. Druga Msza święta w tych samych intencjach odprawiona będzie w Gródku Jagielońskim na Ukrainie 16 listopada.
Już teraz serdecznie zapraszam na czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach 3/4 maja 2014 r. Będzie to pierwszy tydzień po kanonizacji Jana Pawła II. Podzielimy się przeżyciami z kanonizacji i przedłużmy czas modlitwy dziękczynnej za osobę Św. Jana Pawła II.


Charyzmatem Międzynarodowego Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, nazywanych od nazwiska Założyciela – św. Wincentego Pallottiego – siostrami pallotynkami, jest katechizacja w szkołach podstawowych i średnich, prowadzenie przedszkoli, praca pielęgniarek zakonnych w szpitalach, troska o chorych i samotnych, prowadzenie grup apostolskich dla młodzieży, dzieci i osób dorosłych. Szczególnym zadaniem Zgromadzenia jest praca misyjna. Siostry Pallotynki pracują w Rwandzie, Zairze, Kamerunie i Tanzanii, od niedawna także na Ukrainie, Białorusi i na Syberii.

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda