Home Wiadomości Lima. Ogłoszenie programu beatyfikacji.

Lima. Ogłoszenie programu beatyfikacji.

Redakcja

www.franciszkanie.pl4 listopada w audytorium Parlamentu Republiki w Limie odbędzie się ogłoszenie programu uroczystości beatyfikacji „Męczenników wiary” – o. Michała Tomaszka, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i ks. Alessandro Dordi.

Parlamentarzysta Modesto Julca Jara ogłosił, że w koordynacji z diecezją Chimbote w środę 4 listopada, o godzinie 9.00, w audytorium Alberto Andrade Carmona Parlamentu Republiki w Limie, odbędzie się ogłoszenie programu uroczystości beatyfikacji „Męczenników wiary”.

Beatyfikacja trzech kapłanów zamordowanych przez Świetlisty Szlak  w roku 1991, o. Michała Tomaszka, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i ks. Alessandro Dordi, to najważniejsze wydarzenie religijne, jakie odbędą się w naszym kraju, w którym weźmie udział przedstawiciel papieża Francisszka, prefekt Kongregacji d.s. Spraw Świętych Stolicy Apostolskiej, kardynał Angelo Amato, a także kardynałowie, arcybiskupi, biskupi i zakonnicy z całego świata.

W konferencji inaugurującej program beatyfikacji weźmie udział arcybiskup Ayacucho i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Peru, mons. Salvador Pineiro Garcia Calderon, emerytowany biskup diecezji Chimbote, mons. Luis Bambaren Gastalumendi, przewodniczący Centralnej Komisji Beatyfikacji o. Jan Roger Rodríguez Ruiz, członek Organizacji Mato Grosso o. Ugo De Censi Scaratoni, franciszkanin konwentualny promotor beatyfikacji Męczenników o. Jarosław Wysoczański, bracia Dariusz Mazurek i Jacek Lisowski.

Parlamentarzysta Modesto Julca powiedział, że ceremonia beatyfikacji odbędzie się 5 grudnia w mieście Chimbote, zaprosił na nią wszystkich katolików, aby dołączyć do tego wydarzenia, które pozwoli ukazać jego duchowy charakter i wyrazić wdzięczność Papieżowi Franciszkowi, oraz docenić znaczenie tych ludzi, którzy oddali swoje życie w obronie prawa swoich parafian do życia w pokoju.

Lima, 3 listopad 2015 r., Biuro prasowe Parlamentu

Więcej: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda