Home Wiadomości List okólny Ojca Generała Josep M. Abella CMF dotyczący sytuacji na Filipinach

List okólny Ojca Generała Josep M. Abella CMF dotyczący sytuacji na Filipinach

Redakcja

Publikujemy list Ojca Generała Klaretynów dotyczący sytuacji na Filipinach.

Lagos, 10 listopada 2013

Do wszystkich Misjonarzy Klaretynów

Drodzy Współbracia: Serdecznie pozdrawiam z Lagos. Wszyscy jesteśmy przejęci wiadomościami na temat tajfunu, jaki uderzył w centralną część Filipin. Jak mogliście dowiedzieć sie poprzez środki komunikacji społecznej, część Filipin najbardziej dotknięta przez tajfun to miasto Tacloban, gdzie mieszkają także rodziny niektórych klaretynów i gdzie w pobliżu znajduje się nowicjat Prowincji Filipińskiej. Poinformowano mnie o sytuacji na Filipinach poprzez O. Leo Dalmao, Przełożonego Prowincjalnego Filipin, i przez klaretyna, którego rodzina bezpośrednio doświadczyła skutków tajfunu. Informacje są jednak wciąż chaotyczne, gdyż trudno osiągnąć bezpośrednią komunikację, jednakże wiemy, na przykład, że nowicjat poniósł poważne szkody, podobnie centrum formacji ewangelizatorów, jakie tam posiadamy.

Nie mamy ciągle pewności co do realnej stuacji, ale wiemy, że jest wielka liczba osób, ktore straciły życie, ból ich rodzin, troska i zmartwienia tych, którzy widzieli zrujnowane własne domy i zostali pozbawieni środków, jakie posiadali, by utrzymać swoje rodziny. Wzywam całe Zgromadzenie do wyrażenia naszej solidarności z Prowincją Filipin i z wieloma osobami, które potrzebują w tym momencie naszej pomocy. Zapraszam także wszystkie wspólnoty, parafie, kolegia, Prowincje i Delegatury, itd. – do gestu solidarności z naszymi braćmi z Filipin oraz z osobami, które cierpią na skutek tajfunu.

Wiem, że będzie to odpowiedź szczodra. Kwoty możecie wysyłać do Zarządów waszych Prowincji lub Delegatur, które przekażą je następnie do FUNDUSZU, aby je potem dalej przekazać na konto Prowincji Filipińskiej. W odpowiednim momencie zostaniemy poinformowani o sposobie użycia tych funduszy i o projektach, na ktore zostaną ostatecznie przeznaczone lub które będą konieczne do zrealizowania. Niech Bóg błogosławi Waszym gestom solidarności.

Powierzamy Sercu Maryi naszych braci z Filipin i Lud, który cierpi na kutek tajfunu. Jestem pewien, że Klaretyni z Filipin będą potrafili wyrazić ludziom, przede wszystkim rodzinom, które nasi bracia widzieli bezpośrednio dotkniętym przez tajfun, naszą bliskość i komunię z nimi. Dziękuję Wam wszystkim za współpracę.

Wasz współbrat “w Sercu Maryi”

Josep M. Abella, cmf. Przełożony Generalny

Za: www.klaretyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda