Home Wiadomości Lizbona: Redemptoryści z Brazylii, w tym Polak, utworzyli nową wspólnotę

Lizbona: Redemptoryści z Brazylii, w tym Polak, utworzyli nową wspólnotę

Redakcja

Lizbona: Redemptoryści z Brazylii, w tym Polak, utworzyli nową wspólnotęNowa wspólnota składająca się z pięciu redemptorystów z Brazylii zainaugurowała swą działalność w Lizbonie 17 lipca 2016 r. Jest to, w pewien sposób, pierwsza wspólnota różnych kontynentalnych konferencji Zgromadzenia Redemptorystów na terenie Konferencji Europejskiej (KRE).

Każdy członek tej wspólnoty należy do innej jednostki Zgromadzenia, a jej istnienie wynika z umowy Prowincji Lizbońskiej i Unii Redemptorystów Brazylii (URB). Ubejmuje swoją opiekę trzy parafie redemptorystowskie w pobliżu Lizbony – Buraca, Damaia i Venda Nova.

Przełożony Generalny, Koordynator KRE, Prowincjałowie z São Paulo i Goias, Rada Prowincjalna z Lizbony, świeccy współpracownicy redemptorystów oraz wielu parafian wzięło udział wtej  uroczystości, która odbyła się we wszystkich trzech parafiach 16 i 17 lipca 2016 r.

Przełożony wspólnoty, o. Gerardo De Paula Souza (Prowincja São Paulo) został  proboszczem parafii Najświętszego Odkupiciela w Damaia. Jego wikariuszem jest o. Krzysztof Dworak CSsR (Wiceprowincja Bahia). O. Carlos José de Oliveira CSsR (Prowincja Goiàs) poprowadzi parafię MB Nieustającej Pomocy w Venda Nova. O. Christopher James Hogg CSsR (Wiceprowincja Fortaleza) został  mianowany proboszczem parafii NMP w Buraca. Br. Leandro Romaine Simão CSsR (seminarzysta z Wiceprowincji Manaus) dołączy do nich wkrótce.

Projekt narodził się po wizytacji generalnej Prowincji Lizbońskiej 4 lata temu. W przygotowaniach pomógł Koordynator Konferencji Ameryki Łacińskiej i o. Rogério Gomez CSsR, Przewodniczący URB.

Wszyscy wyżsi przełożoni jednostek brazyliskich zadecydowali o pomocy Prowincji Lizbońskiej po ich wizycie w Portugalii w maju i czerwcu 2015 r. Zaś przełożeni z Portugalii odwiedzili brazylijskie  jednostki w w tym samym roku, by doprowadzić do końca wszystkie przygotowania.

o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE

cssr-europe.com

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda