Home Wiadomości Logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – Grupa Redemptor

Logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – Grupa Redemptor

Redakcja

Szata graficzna logo Światowych Dni Młodzieży Redemptorystowskiej w swym wyglądzie i kolorystyce bardzo ściśle związana jest z oficjalnym logo ŚDM, jakie zostało przyjęte i przedstawione 3 lipca 2014 przez kard. Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego.

Czerwony kolor liter stanowiących główny trzon logo nawiązuje do Chrystusa, który z miłości do człowieka przelał swą krew na krzyżu. Żółte koło oznacza młodych ludzi gromadzących wraz z Następcą św. Piotra wokół Chrystusa. Kolor żółty oznacza radość, żywotność, entuzjazm i światło nadziei. Kolor niebieski symbolizuje Maryję, która dla rodziny redemptorystowskiej jest szczególną opiekunką i patronką.

Fragment herbu Zgromadzenia – Krzyż z narzędziami męki, umieszczony jest w łodzi. Oznacza Chrystusa Odkupiciela, który obecny jest w życiu każdego człowieka i jest gwarantem bezpiecznego dotarci do portu, nawet jeśli życiem człowieka miotają fale i wiatr jest przeciwny.

Zapraszamy na stronę ŚDM Kraków 2016 – Grupa Redemptor.

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda