Maksymilian M. Kolbe po raz drugi w Japonii

JaponiaW 79 lat po powrocie do Polski św. o. Maksymiliana Maria Kolbego Japonia ma własnego kapłana o tym imieniu. 29 kwietnia br. w kościele Sueyoshicho w diecezji Jokohama przyjął święcenia kapłańskie Satoshi Naito, który na chrzcie otrzymał imiona polskiego franciszkanina.

Matkę neoprezbitera – Emiko ochrzcił ponad 20 lat temu, jako pierwszą osobę w tej rodzinie, duszpasterz polonijny dominikanin o. Paweł Janociński.

Ich syn Satoshi chodził jako dziecko do katolickiego „Przedszkola Aniołów”. Mama wspomina, że lubił chodzić do kościoła na niedzielne Msze Święte. Po skończeniu studiów 8 lat temu podjął starania o pracę i dostał propozycję pracy w kilku firmach. Postanowił jednak zostać księdzem. Przez 6 lat kształcił się w seminarium w Tokio i w Fukuoce. W ub.roku został wyświęcony na diakona, a 29 kwietnia 2015 przyjął święcenia kapłańskie.

W homilii biskup Jokohamy Rafael Masahiro Umemura podkreślił, że neoprezbiter wychowywał się w duchu nauki Jana Pawła II. Zaznaczył przy tym, że biskup wprawdzie wyznacza kierunek pracy duszpasterskiej, ale księża powinni robić to, do czego czują powołanie. Ojciec księdza Maksymiliana Marii podziękował za prowadzenie syna m.in. o. Janocińskiemu, który ze swej strony powiedział: „Bogu niech będą dzięki za wyświęcenie o. Maksymiliana Kolbe. Niech Pan Bóg błogosławi jemu i jego Rodzinie”.

Za: www.deon.pl.