Home Wiadomości Międzynarodowe spotkanie Prowincjałów w Dursztynie

Międzynarodowe spotkanie Prowincjałów w Dursztynie

Redakcja

W dniach 21-26 września miało miejsce w Krakowie i Dursztynie międzynarodowe spotkanie ministrów prowincjalnych Zakonu Braci Mniejszych. Wydarzenie skupiło prowincjałów dwóch Konferencji Zakonu – Północno i Południowosłowiańskiej.

(Zakon Braci Mniejszych liczący około piętnaście tysięcy braci podzielony jest na prowincje; każda z prowincji przynależy z kolei do właściwej sobie konferencji językowej. Konferencja Północnosłowiańska skupia pięć prowincji polskich, prowincje czeską, słowacką i ukraińską oraz fundację Rosja – Kazachstan. W skład Konferencji Południowosłowiańskiej wchodzą trzy prowincje chorwackie, jedna słoweńska oraz dwie z Bośni i Hercegowiny).

Podczas spotkania nie tylko odnowiono więzi braterskie między franciszkanami krajów słowiańskich, ale pracowano także nad przygotowaniem przyszłorocznej kapituły generalnej, która zaplanowana jest na maj 2015 r. w Asyżu.

Obradom towarzyszyła braterska modlitwa oraz poznawanie okolicy. Obydwie konferencje przymierzają się do wspólnego dzieła, którym ma być sympozjum dotyczące tematu nowej ewangelizacji w krajach postkomunistycznych.

Za: www.franciszkanie.com.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda