Home Wiadomości Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców na Siekierkach

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców na Siekierkach

Redakcja

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przybył do  siekierkowskiej parafii  p.w.   Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców na Siekierkach  wieczorem, 24 września i pozostanie tam całą dobę. Kościół jest też diecezjalnym sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży.

Uroczystej, powitalnej  Eucharystii w przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Józef Górzyński .  W koncelebrze uczestniczyli:   prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów , o. Józef Matras oraz kapłani z dekanatu wilanowskiego .

Proboszcz parafii o. Tadeusz Suślik i mieszkańcy parafii  powitali  Panią  Jasnogórską,  zaś dziekan dekanatu wilanowskiego o. dr. Kazimierz M. Lorek CRS   odczytał list od  list papieża Franciszka, nadesłany  do Archidiecezji Warszawskiej  z okazji  peregrynacji Jasnogórskiej Ikony.

W homilii ks. bp. Józef Górzyński nawiązał  do tytułów Matki Bożej w parafii siekierkowskiej , zarówno jako  Nauczycielki Młodzieży, jak i Królowej Wyznawców.

To właśnie od Matki Bożej powinniśmy uczyć się wyznawania wiary, która została nam objawiona , a nie jest prawdą, pochodzącą z naszego umysłu.

Właśnie Matka Boża uczy nas postawy, jak mamy przyjąć wiarę i jak  wyznawać ją  poprzez wypełnianie woli Bożej.

Kaznodzieja podkreślił brak w dzisiejszych rodzinach  przyjmowania woli Bożej,  tak jak uczyniła to Maryja, lecz  stosowanie  rozsądnego  planowania rodziny i pomijania aspektu darów Boga .

Biskup zachęcił, aby u Maryi prosić o naukę,  jak w codziennym życiu stawać się wyznawcami Boga i realizować Boże przesłanie.  To właśnie w Kanie Galilejskiej Maryja mówiła „uczyńcie, co syn mój wam powie” i ona  nam podpowiada, jak być wyznawcą Jezusa Chrystusa i co jest kryterium – czy mądrość Ewangelii, czy mądrość tego świata, powiedział bp Górzyński, dodając, że właśnie Maryję, daną za patronkę tej parafii mamy naśladować i ona ma być naszą nauczycielką, jak przylgnąć do Jezusa  i jak wyznawać wiarę.

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej pozostaje w parafii całą dobę. W tym czasie wierni nieustannie czuwają na modlitwie.  Na zakończenie , w  czwartek  25 września o godz. 17. 00 ks. proboszcz. o. Tadeusz Suślik SP  odprawi mszę świętą dziękczynną i zawierzy Matce Bożej parafię.

Przed nawiedzeniem Jasnogórskiej  Ikony, 3 dniowe rekolekcje maryjne głosił w parafii paulin, o. Krzysztof Kowalski.

Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w Archidiecezji Warszawskiej odbywa się pod hasłem : „Odnowić śluby nasze chcemy, Maryjo” . Rozpoczęła się 14 czerwca 2014 w Piastowie, a zakończy się czerwca 2015. r. w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w czasie VIII Święta Dziękczynienia.

Anna Dziemska

Foto: Anna Dziemska

 

 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda