Home Wiadomości Minister Generalny o. Michael Perry OFM – Toruń i Pakość

Minister Generalny o. Michael Perry OFM – Toruń i Pakość

Redakcja

W piątek, 28 czerwca br., Minister Generalny przybył do Torunia, gdzie wraz z o. def. gen. Ernestem Siekierką, o. prow. Filemonem Janka, o. rektorem WSFH Bernardem Marciniakiem, o. def. prow. Robertem Nikel, o. Leonardem Bieleckim i br. Zygmuntem Kajdanem wziął udział w audycji radiowej w Radiu Maryja.

Spotkał się również z o. Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem rozgłośni. Następnie odwiedził ks. bpa Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej, któremu wręczył okolicznościowy medal.

W Toruniu miało miejsce spotkanie z braćmi z całej Prowincji św. Franciszka z Asyżu. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Michael Perry. Po Mszy św. o. Generał wygłosił konferencję do braci poruszając tematy związane z poszukiwaniem tożsamości, kryzysu braterstwa i misji, a po krótkiej przerwie nastąpił panel dyskusyjny na kanwie wygłoszonych słów. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem, którego bracia udzielili o. Generałowi. W ramach wdzięczności za wizytę o. prow. Filemon Janka wręczył o. Ministrowi Generalnemu różaniec z bursztynu.

Wieczorem, w drodze powrotnej do Poznania, o. gen. Machael Perry zatrzymał się w Pakości, by spotykając się braćmi pomodlić się na pakoskiej kalwarii. 29. czerwca 2013 o godz. 6.30 wspólnota braci z Poznania pożegnała Ministra Generalnego, który udał się z wizytą do Prowincji św. Jadwigi.

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda