Home Wiadomości Watykan – oblat mianowany Prefektem Apostolskim

Watykan – oblat mianowany Prefektem Apostolskim

Redakcja

W dniu 24 czerwca 2013 roku, papież Franciszek mianował O. Mario Leon Prefektem Apostolski Sahary Zachodniej. Do tej pory służył jako administrator w tej samej Prefekturze Apostolskiej, ponieważ na emeryturę przeszedł ks. Acacio Valbuena.
Urodzony w 1974 roku w Hiszpanii, O. Mario wstąpił do Oblatów w 1996 roku i został wyświęcony na kapłana w 2011 roku.

Prefektura Apostolska Sahary i Ifni Hiszpańskiej została erygowana w 1954 roku przez papieża Piusa XII. Nazwa została zmieniona na Sahara Zachodnia w 1976, podczas pierwszej kadencji prefekta apostolskiego, ks. Félix Erviti († 2000).

W centrum posługi oblatów jest przede wszystkim populacja około 300 katolików w Saharze Zachodniej. Wszyscy są cudzoziemcami, wielu z nich pracownikami misji ONZ.

Na misji przebywa tam obecnie dwóch oblatów: nowy prefekt apostolski O. Mario i O. Valère Eko z Kongo. Misja ta należy do Prowincji Śródziemnomorskiej. „Chcemy, aby służyć jako pomost ludziom w ich lokalnych kulturach. Prowadzimy z nimi dialog, powiedział O. Mario. “Musimy uczyć się od siebie, mimo że my, chrześcijanie, jesteśmy tutaj w mniejszości”.

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda